Modowe zasady, które już nie obowiązują

Autor redakcja
Kategorie Trendy

Moda to w pewnym sensie zabawa, która posiada swoje zasady. Zasady te jednak od czasu do czasu się zmieniają. To, co było modne lub zabronione kilka lat temu, dziś jest już niemodne albo znów trendy. A jak jest obecnie? Przygotowałam dziś dla Ciebie pięć modowych zasad, o których powinnaś już zapomnieć.

Cekiny nosi się tylko na wieczór

Jeszcze do niedawna panowała zasada, ze wszelkie połyskujące ubrania nosi się tylko jako elementy wieczorowych strojów, gdyż blask uważany był za zbyt krzykliwy. Obecnie cekiny, metaliczny połysk czy błyszczące koraliki możesz nosić również w stylizacjach dziennych i casualowych. Nie oznacza to jednak, że masz teraz błyszczeć od stóp do głowy. Jeden połyskliwy element stanowczo wystarczy i doda Twojej stylizacji pazura. Możesz przykładowo zestawić ulubione jeansy z cekinową bluzką albo dobrać do stroju torebkę w metalicznym kolorze.

 

metaliczne dodatki

 

Tylko jeden mocny kolor

Jeśli nadal postępujesz według zasady, która mówi, że w stylizacji może występować tylko jedna mocna barwa, to szybko o tej zasadzie zapomnij. Teraz stawiamy przede wszystkim na moc kolorów, dlatego łączenie ze sobą mocnych barw jest bardzo trendy. Wypróbuj połączenie czerwieni z kolorem pomarańczowym oraz szarym. Czerwień możesz zastąpić też fioletem. Niezwykle efektowne jest także zestawienie kobaltu i koloru żółtego. Baw się kolorami według własnego uznania!

 

Stylizacja w mocnych kolorach

 

 

Niskie kobiety nie mogą nosić długich spódnic

Chciałaś kupić latem spódnicę maxi, ale powstrzymała Cię opinia, że długie spódnice nie nadają się dla niskich kobiet? Błąd! Nawet jeżeli nie masz 180 cm wzrostu, to spokojnie możesz nosić taką spódnicę. Wystarczy tylko, że wybierzesz taki model, który podkreśli Twoją sylwetkę. Do długiej spódnicy warto też założyć buty na obcasie.

 

spódnica maxi

 

 

Nie mieszaj złota ze srebrem

Już nie musisz się martwić, że nie masz pasujących kolczyków do Twojego srebrnego łańcuszka czy bransoletki. Zasada niemieszania metali już kompletnie nie obowiązuje. Mieszaj więc złoto ze srebrem w najróżniejszych odcieniach, a uzyskasz naprawdę ciekawy i wyjątkowy efekt.

 

złoto i srebro

 

 

Biały kolor tylko latem

Otóż nie! Obecne trendy pokazują nam, że biel w tym sezonie jest niezwykle trendy. Kolor biały jest uniwersalny i niezwykle elegancki. Potrafi świetnie komponować się z wieloma innymi barwami, dlatego jesienią także znajdziesz dla niego zastosowanie. W białych ubraniach albo z białymi dodatkami możesz spokojnie wybrać się na imprezę albo do teatru. Spróbuj.

 

biały kolor