Cekinowe sukienki nie tylko na sylwestra

Autor redakcja
Kategorie Ciuchy

Zdziwicie się, na jak wiele sposobów można wykorzystać cekinowe sukienki!

Cekinowe sukienki nie są już zarezerwowane na sylwestra. Możesz nosić je na inne okazje!

Styl lat 80.

W ciągu ostatnich kilku sezonów wyraźnie da się zauważyć fascynację projektantów lata mi 60., 70. i 80. ubiegłego wieku. Efektem tego jest powrót stylu z lat 80. Zanim cokolwiek o nim powiemy, warto przypomnieć, że jest to czas rozkwitu różnych rodzajów muzyki: królowało niepodzielnie disco i pop, ale zaczynają też raczkować house czy techno. Lata 80. to era pierwszych klubów muzycznych i clubbingu. Moda tego dziesięciolecia jest więc tworzona na potrzeby szalonych nocy w dyskotekach.

Błyszczące sukienki i ubrania

W świetle dyskotekowym najbardziej efektownie wyglądały błyszczące tkaniny. Zapewne stąd uwielbienie do skóry, złota oraz srebra, a także cekinów. Trendy były szerokie bufiaste ramiona gór stylizacji, które dziś nazwalibyśmy oversizowymi. Spódnice i spodnie były obcisłe, dzięki czemu figura nie zamieniała się w bezkształtną bryłę. Era disco to także czas wielkiej biżuterii i neonowych kolorów.

Nie wierzycie w powrót tych czasów? Spójrzcie na propozycje z najnowszej kolekcji Balmain X H&M. Niestety zdjęcia nie są w stanie tego oddać, ale kryształowe kolczyki są tak ogromne, że mogą zdominować każdą stylizację. Nie wytrzymają jednak konkurencji wysadzanych błyszczącymi kamieniami sukienek.

cekinowe-sukienki-H&M

Inna sieciówki nie zostają w tyle. Przykładem jest kolekcja Reserved. Niewiele w niej w prawdzie cekinów, ale znajdziecie sporo propozycji błyszczących sukienek w metalicznych kolorach! Złoto i srebro w zimowej kolekcji trzyma się świetnie. Jak co roku możemy się spodziewać wprowadzenia dodatkowej linii dedykowanej na sylwestra i zapewne w niej pojawią się typowe cekiny. Ale to jeszcze przed nami i możemy jedynie spekulować…

błyszczace-sukienki-reserved

Cekinowe sukienki na sylwestra

Wiele marek jeszcze nie przedstawiło propozycji na powitanie Nowego Roku. Możemy się jednak spodziewać, że cekinowe sukienki na sylwestra znajdziesz w większości sklepów. Już teraz kilka propozycji ma Bonprix. Dominują nie tylko mocne kolory, ale też ciekawe wzory.

cekinowe-sukienki-Bonprix

Nie mogłam nie zajrzeć do Zary. Sieciówka jest znana z kopiowania najważniejszych trendów z wybiegu i sprzedawania ich w dużo rozsądniejszych cenach. Tutaj również nie ma jeszcze linii sukienek na sylwestra, co nie oznacza braku błyszczących kreacji. Nawiasem mówiąc propozycja Zary jest jedną z ciekawszych: obecność cekinów łagodzi delikatna tkanina. Oczywistym nawiązaniem do retro jest długość za kolano.

CEKINOWE-SUKIENKI-ZARA

Przeglądając aktualną ofertę cekinowych sukienek warto zwrócić uwagę na różnorodność propozycji. Okazuje się, że błysk błyskowi nierówny i czym innym są wieczorowe propozycje Balmain X H&M, a czym innym mocno skrzące się kreacje Bonprix. Błyszczące sukienki z Zary lub Reserved to już zupełnie inna bajka. Każdą z nich założymy gdzie indziej. O ile pierwsze sprawdzą się w roli sukni wieczorowej, o tyle np. propozycja Zary posłuży na wiele innych okazji.

A Wam, która sukienka z cekinami podoba się najbardziej? A może znalazłyście coś ciekawszego?

Tagi