Sukienki na wesele i chrzciny – przegląd

Autor redakcja
Kategorie Ślub

Wybierasz się na wesele albo chrzciny i potrzebuje odpowiedniej sukienki? Obie te ceremonie rządzą się podobnymi dress codami. Wybrałam więc dziś najładniejsze sukienki, które sprawdzą się na te okazje.

sukienki na wesele

Wesele lub chrzciny – jaką sukienkę wybrać?

Wesele i chrzciny rządzą się podobnymi zasadami jeśli chodzi o strój. Zazwyczaj te ceremonie odbywają się kościele, dlatego sukienki na wesele lub chrzciny, powinny być w miarę skromne i gustownie uszyte. Stanowczo zrezygnuj z sukienek posiadających przezroczystości, głębokie dekolty albo zbyt krótkie modele. Kolorystyka jest właściwie dowolna, ale najlepiej sprawdzają się jasne, pastelowe barwy oraz bardzo delikatne wzory. Nie wiesz, na co się zdecydować? Oto kilka propozycji, które być może ci pomogą!

Pastelowe, krótkie sukienki na wesele i chrzciny

sukienki na wesele pastelowe

Najpopularniejszym i zarazem posiadającym najwięcej uroku wyborem są sukienki w kolorze pastelowym. Na wesele i tym bardziej na chrzciny możesz zdecydować się na modele nieco krótsze, ale pamiętaj, że długość powinna być przynajmniej do kolan. Najbezpieczniejsza długość to oczywiście midi. Jeśli chodzi o dodatki, to pamiętaj, żeby pasowały kolorystycznie. Nie muszą być pastelowe. Pastelową sukienkę możesz ożywić też za pomocą butów lub torebki w jaskrawym kolorze.

Krótkie sukienki na wesele i chrzciny w mocniejszych kolorach

sukienki na wesele mocne kolory
Sukienki na wesele i chrzciny – mocne kolory / kolaż: mat. partnera

Idąc na wesele lub chrzciny nie musisz ograniczać się do samych pastelowych kolorów. Wiele kobiet wybiera sukienki na wesele w mocniejszych kolorach. Jeśli odpowiednio stworzysz stylizację, to nawet czerwona sukienka koktajlowa zda egzamin podczas tych ceremonii. A co z błyszczącymi materiałami? Również możesz wybrać sukienkę ozdobioną delikatnie cekinami albo brokatem, ale zachowaj umiar. Wesele czy chrzciny to w końcu nie zabawa w klubie, więc błyszcz się z klasą.

Długie sukienki na wesele

długie sukienki na wesele
Długie sukienki na wesele / kolaż: mat. partnera

A co powiesz na długą suknię? Na chrzciny nie będzie ona dobrym wyborem, ale za to na wesele jest w sam raz. Dla kogo? Przede wszystkim dla dosyć wysokich kobiet o szczupłej sylwetce. Długa sukienka dodatkowo wysmukli postawę oraz doda ci nutki glamour. Zestaw ją z butami na obcasach, gdyż wtedy wygląda najlepiej.

Czy wiesz już jakie sukienki na wesele i chrzciny warto wybierać? Poniżej znajdziesz jeszcze więcej ciekawych modeli: