Lidia Kalita – Punks Not Dead

Autor redakcja
Kategorie Kolekcje

Lidia Kalita na polskiej scenie mody jest już obecna od 24 lat. To niesamowity wyniki, ponieważ cały czas, nieprzerwanie święci duże triumfy! Jej kolekcje są atrakcyjne i bardzo na czasie. W 1993 roku wraz z siostrą założyła markę Simple, która skierowana była do kobiet sukcesu, minimalistycznych i bardziej dojrzałych. Po prowadzeniu marki przez około 20 …

Lidia Kalita na polskiej scenie mody jest już obecna od 24 lat. To niesamowity wyniki, ponieważ cały czas, nieprzerwanie święci duże triumfy! Jej kolekcje są atrakcyjne i bardzo na czasie. W 1993 roku wraz z siostrą założyła markę Simple, która skierowana była do kobiet sukcesu, minimalistycznych i bardziej dojrzałych. Po prowadzeniu marki przez około 20 lat odchodzi ze swojego pierwszego poważnego projektu i zakłada biznes pod swoim imieniem i nazwiskiem. Lidia Kalita to marka, którą chce nosić każda kobieta, bez względu na wiek. Lidia Kalita nie jest jedynie właścicielką, ale projektantką przez duże P, skończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i bez wątpienia widać to w jej pracach.

Punks Not Dead- czyli najnowszy pokaz Lidii Kality

Ostatni pokaz Lidii Kality prezentował kolekcję na sezon jesień-zima 17/18. Tak jak nazwa nam podpowiada będzie punkowo, czasem rockowo, ale jednocześnie kobieco i seksownie. W projektach dominuje krata i ponadczasowy element, jakim jest ramoneska. Postrzępione jeansy wykonane z czarnego denimu również się tu znajdą. Projektantka pokazała również bardzo kobiece sylwetki. Przeźroczyste bluzki i tiule odsłaniające ciało to prawdziwy hit wśród kobiet, które lubią delikatnie prowokować swoim wyglądem.

fot. WBF, lidia kalita, materiały prasowe

Co jeszcze znajdziemy w kolekcji Lidii Kality?

Pokaz obfitował w swetry w paski o oversizowych krojach czy luźne, szare T-shirty z napisami. “GRL PWR” czy “Are we free?” to tylko niektóre z aplikacji na koszulkach, które zostały zaprezentowane na pokazie. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że projektantka czerpała inspiracje z ulic Berlina lat 80tych. Bez wątpienia cała kolekcja jest na czasie. Całość nie odbiega niczym od zagranicznych kolekcji, a nawet mogłaby zostać zaprezentowana na jednym z tygodni mody.

fot. wbf, materiały prasowe, pokaz lidia kalita

Dodatki na pokazie marki Lidia Kalita

Lidia Kalita zdecydowała się na ciężkie buty ze srebrnymi łańcuchami i ćwiekami. Buty z pokazu będziemy mogli kupić już niedługo w sklepach marki Badura, ponieważ projektantka rozpoczęła współpracę projektową ze sklepem. W jej kolekcji najdziemy botki, kozaki czy bardziej kobiece pantofle na szpilce. Wśród fryzur i makijaży królowała punkowa klasyka, czyli mocno podkreślone oczy ciemnym eyelinerem i natapirowane włosy. Dzięki tym drobnym dodatkom całość była bardzo spójna i tworzyła niebanalny obraz pokazu.

Modne ubrania w stylu punkowo-rockowym poniżej!