Idealne jeansy: jak dobrać ich rozmiar i fason?

Autor redakcja
Kategorie Ciuchy

Jeansy to obowiązkowy element każdej szafy. Jeśli kiedyś miałaś problem z dobraniem ich rozmiaru lub modelu, przeczytaj koniecznie!

Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się odłożyć jeansy z opisem rozmiaru zawierającym wartości W i L? Przyznaję, że mi owszem. Swoje kroki znacznie chętniej kierowałam do sklepów, które mają tradycyjną rozmiarówkę numeryczną (36, 38, 40) lub literową (S, M, L). Prawda jest jednak taka, że tylko spodnie, których długość i obwód w talii odpowiadają Twoim wymiarom, dają szansę na właściwe dopasowanie do figury. Dlatego warto poświęcić chwilę na zgłębienie tajemnic rozmiarówki jeansów. Tym bardziej, że jest to czynność jednorazowa.

Rozmiarówka jeansów

Większość marek szyjących spodnie z denimu na metkach podaje dwie wartości: “L” (skrót od “leg”) oraz “W” (pierwsza litera słowa “waist”). W pierwszym wypadku litera określa wewnętrzną długość nogawki, zaś w drugim obwód w pasie. Żeby nie było zbyt łatwo (oczywiście tylko dla nas, bo Anglicy nie mają z tym problemu), obie wartości podano w calach. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki rozmiar jest dla Ciebie odpowiedni, podziel swój obwód w pasie i długość nogi przez 2,54. Uzyskane wartości wskażą Twój rozmiar jeansów.

jeansy

Jak dobrać jeansy do figury?

Moda na retro sprawiła, że do łask wróciły jeansy z podwyższonym stanem. Ten model będzie odpowiedni dla dziewczyn, które chcą wyszczuplić okolice bioder i brzucha. Jeśli marzy Ci się dodatkowe wydłużenie nóg oraz podkreślenie talii, włóż bluzkę lub koszulę w spodnie. Wiele zwolenniczek mają również biodrówki. Niestety są to spodnie przeznaczone przede wszystkim dla tych z Was, które mogą się pochwalić idealną figurą. Ten fason jest bowiem bezwzględny dla krągłych bioder i brzucha.

Ważnym elementem wpływającym na sposób postrzegania Twojej figury są nogawki jeansów. Jeżeli masz szerokie ramiona i duży biust, możesz wyrównać proporcje z pomocą modnych ostatnio dzwonów lub ich nieco węższej wersji o nazwie bootcut. Pamiętaj by założyć do nich obcisły top lub bluzkę. Z kolei proste nogawki jeansów pomogą Ci wyszczuplić nogi. Pamiętaj, że trik zadziała jedynie wówczas, gdy denim będzie ciemny i nie będzie miał jaśniejszych przetarć. Jeśli Twoje nogi są szczupłe i zgrabne, podkreśl to z pomocą rurek! Włóż do nich kolorowe szpilki, a nogawki podwiń nad kostką. W ten sposób dodatkowo wydłużysz nogę.

Tagi