Buty sportowe – na siłownię i na co dzień

Autor redakcja
Kategorie Buty

Buty sportowe to nie tylko element sportowej stylizacji na siłownię czy fitness. Równie dobrze sprawdzą się w Twoich codziennych zestawach. Świetnie wyglądają co sukienek i klasycznych płaszczy. Pamiętaj jednak, że tego rodzaju buty powinny posiadać kilka ważnych cech, dzięki którym nie narazisz się na niebezpieczny upadek podczas ćwiczeń na siłowni. Sprawdź o czym mowa!

buty sportowe

Sport to zdrowie

Kiedy słowa zamieniają się w czyn, ważne, abyś nie zapomniała o kilku ważnych zasadach. Sport to zdrowie, ale każda aktywność fizyczna, zwłaszcza jeśli nie uprawiałaś jej przez dłuższy czas, powinna być wprowadzana stopniowo. Ważne są również odpowiednie warunki i asortyment. Czy wiesz, że w Twoim stroju na fitness najważniejsze są odpowiednie buty sportowe? Takie obuwie zdecydowanie różni się od zwykłych butów, które pomimo swojego sportowego wyglądu, nie jest przystosowane do wzmożonej aktywności. Czy wiesz, że nieodpowiedni dobór obuwia do ćwiczeń może skutkować urazami kolan, a nawet kręgosłupa! Zadbaj o swoje zdrowie i wybierz odpowiednie buty sportowe.

 

Podeszwa

Wybierając swoje buty do fitnessu, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na podeszwę. Jest to najważniejszy element budowy butów sportowych. Obuwie powinno mieć optymalną przyczepność, która uniknie niebezpieczeństwa poślizgu podczas ćwiczeń. Musi dawać Ci odpowiednią stabilizację, aby podczas podnoszenia np. ciężarków nie ryzykować groźnym upadkiem. Pamiętaj, aby podłoże buta nie było zbyt miękkie! Wiele marek proponuje podeszwę z powietrzną lub żelową poduszeczką. Jest to świetny sposób na amortyzację naszego układu ruchu.

Buty sportowe Nike
Buty sportowe Nike

Materiały

Pamiętaj, aby wybierać buty sportowe wykonane z najlepszych materiałów. Ważne, aby stopy mogły „oddychać”, dlatego zwróć szczególną uwagę na siateczki gwarantujące wentylację. Unikaj materiałów syntetycznych, w których stopa po prostu się poci.

Puma Creepy
Puma Creepy

Buty sportowe nie tylko na siłownię

Każda kobieta kupując buty, nawet te sportowe, zwraca uwagę na wygląd. Na szczęście, wiele sportowych marek poświęciło temu aspektowi szczególną uwagę i z pewnością uda Ci się znaleźć coś dla siebie. Czy można nosić buty sportowe na co dzień? Oczywiście! Każda fashionistka wie, że buty sportowe zakładamy teraz również do eleganckich stylizacji. Nosimy je do dresowych sukienek, a także casualowych klasyków. Świetnie przełamują elegancki płaszcz czy trench w stylu Burberry. Tej wiosny szczególnie modne będą te w odcieniu nude i beżu. Na Instagramie króluje model Creepy zaprojektowany dla Pumy przez Rihannę w kolorze skóry, a białe Superstary ustępują miejsca swoim beżowym kolegom. Jak podoba Wam się ten trend?

Buty sportowe - stylizacje
Buty sportowe – stylizacje