Zdrowe paznokcie – czy wiesz jak prawidłowo o nie zadbać?

Autor redakcja
Kategorie Uroda

Zobacz nasze domowe sposoby na piękne paznokcie. Pielęgnujemy, wzmacniamy, chronimy i nabłyszczamy! Jesteście gotowe?

Podobnie jak w przypadku dłoni, paznokciom również musimy poświęcić chwilę uwagi w codziennych lub chociaż cotygodniowych zabiegach. Same odżywki niestety nie są w stanie stawić czoła zimie, a więc minusowym temperaturom, detergentom, mechanicznym urazom czy zabiegom takim jak np. manicure. Dlatego mam dla Was kilka cennych rad, które na pewno wzmocnią Wasze paznokcie. Czytajcie do samego końca!

codzienna pielegnacja paznokci
Czy na pewno dobrze dbasz o swoje paznokcie?

Balsamy i olejki

Wiadomo, że zmywanie naczyń ma zły wpływ na kondycje naszych dłoni ze względu na detergenty zawarte w środkach czyszczących. Sprzątając zawsze używaj gumowych rękawiczek, a po – stosuj krem lub balsam do rąk. Myjąc ręce lepiej używać mydła w kostce niż w płynie – w mniejszym stopniu wysusza dłonie i paznokcie. Zawsze po umyciu używaj odrobinę kremu.

Do pielęgnacji paznokci używaj naturalnych olejków, np. ze słodkich migdałów lub oliwy z oliwek. Wcieraj go w płytkę i skórki paznokci z odrobiną soli. Dobrze podgrzać go odrobinę na patelni przed zastosowanie. Możesz taki zabieg wykonywać na noc – załóż wówczas bawełniane rękawiczki. Taki zabieg wzmocni paznokcie, sprawi, że staną się mniej łamliwe i pięknie nabłyszczone.

jak dbac o paznokcie
Nasze paznokcie również potrzebują odpoczynku – zrób im przerwę między manicurem

Wypoczęte paznokcie

Do skracania paznokci staraj się używać pilniczka zamiast nożyczek. Obcinając je możesz je porozdwajać lub pozaginać, a tego na pewno nie chcemy. je Piłujemy paznokcie zawsze w jednym kierunku, trzymając go pod kątem 45 stopni do brzegu paznokcia.

Rób sobie przerwy pomiędzy kolejnymi malowaniami. Paznokcie też potrzebują odpoczynku. W tym czasie staraj się regularnie nakładać na nie odżywki i zabezpieczać przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Lakier również stanowi warstwę ochronną przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zainwestuj w bazę oraz top do malowania paznokci. Dzięki temu lakier o wiele lepiej będzie trzymaj się na paznokciach.

!!! Nigdy, ale to nigdy nie zdrapuj lakieru z paznokci! Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego…

Aby pobudzić paznokcie do wzrostu zafunduj im…masaż! Okrężnymi ruchami masuj opuszkami palców płytkę. Również takie czynności jak np. gra na pianinie czy pisanie na klawiaturze pozytywnie wpływają na ukrwienie paznokci.