Trendy: co będzie modne w makijażu, manicure i fryzurach

Autor redakcja
Kategorie Trendy

Jakie będą najważniejsze trendy 2016 w makijażu, manicure i fryzurach? Na co stawiać: naturalność czy wyrazisty look? W jaki sposób wykorzystamy geometryczne kształty i czym jest long bob? Zobaczcie nasz mały przewodnik po najważniejszych trendach w urodzie, by wiedzieć, co będzie na topie w tym roku!

Trendy 2016

Trendy 2016

Trendy 2016 skupiają się na naturalności. W makijażu stawiamy na mocne rozświetlenie cery. Popularne do tej pory konturowanie zastępuje strobing polegający na rozświetleniu tych miejsc, na które naturalnie pada światło. Dlaczego to takie ważne? Wykonując makijaż ujednolicamy twarz i odbieramy jej naturalne refleksy. Rozświetlenie sprawi, że będziesz wyglądała młodziej i na bardziej wypoczętą.

Robimy mocny makijaż oczu lub ust. W pierwszym wypadku królują połyskujące złotem i srebrem cienie do powiek. Nawet latem będziemy stawiać na brokat. Rzęsy są mocno i często niedbale wytuszowane. Do makijażu ust używamy matowych i intensywnych pomadek. Modne pozostają czerwienie i róże. Wiele celebrytek sięga też po brązową szminkę. Jest to trend rodem z lat 90., który ma szanse powrócić w tym roku.

Trendy 2016
Shutterstock.com

Najmodniejsze fryzury

Trendy 2016 wskazują jednoznacznie, że najmodniejszą fryzurą roku będzie long bob prezentowany przez wiele modelek podczas tygodni mody. Stawiamy na objętość i naturalność. Włosy mogą być delikatnie pofalowane, wyprostowane lub podkręcone na szczotce.

Zapowiada się też wielki powrót grzywki. Ciężka i geometryczna albo delikatnie opadająca na bok – wybór należy do Ciebie. Stawiamy też na loki i kobiece, miękkie fryzury. Powinny wyglądać naturalnie, tak jakby były czesane wiatrem.

W koloryzacji dominują farby naśladujące naturę. By efekt był jeszcze lepszy robimy kilka delikatnych pasemek. W końcu naturalne włosy nigdy nie są jednolite! W rudościach odchodzimy od ognistej czerwieni. Wolimy miedziane kosmyki.

Trendy 2016
Shutterstock.com

Trendy 2016: manicure

Tej wiosny króluje francuski manicure w nieco odmienionej wersji. Końcówki paznokci są kolorowe. Zieleń, żółć czy niebieski na paznokciu może nawiązywać do barwnej kreski na oku. To jednak nie jedyna możliwość.

W 2016 będziemy bawić się geometrycznymi kształtami. Pomalowane bezbarwnym lakierem paznokcie malujemy tak, by pozostawić na nich geometryczne wzory. Łączymy przy tym matowe i połyskujące emalie tworząc ciekawe kontrasty. Nie zapomnijcie o utrwaleniu całości topem, który przedłuży trwałość manicure’u.