Torebki etno, boho i folk – przegląd najładniejszych modeli

Autor redakcja
Kategorie Dodatki

Torebki etno, boho czy folk to odważny i nietuzinkowy dodatek do stylizacji. Sam jeden potrafi ożywić i dodać kolorytu nawet zwykłym zestawom. Zobaczcie mój wybór najładniejszych toreb damskich!

Fot. alicerisesup.com/wayuu

Torebki etno – inspiracja Czarnym Lądem

Torebki etno wyróżniają się na tle innych, nawet kolorowych modeli, niepowtarzalnym doborem barw i zdobień. Charakterystyczne dla kultury afrykańskiej, która jest inspiracją dla takich toreb, są bogate kontrasty i soczyste odcienie. Najpopularniejsze kolory do przede wszystkim intensywny żółty, pomarańczowy, różowy, kobaltowy czy fioletowy. Jednak torebki etno możemy zobaczyć w niema każdym kolorze. Zdobią je piękne hafty i plecenia, które nadają każdej torebce nietuzinkowy wygląd. Takie torby doskonale wyglądają nie tylko w stylizacjach inspirowanych kulturą afrykańską, ale także do minimalistycznych zestawów, gdzie będą stanowić główny punkt przyciągający uwagę.

Torebki etno (fot. guibinglove.tumblr.com, lulus.com, alicerisesup.com/wayuu)
Torebki etno (fot. guibinglove.tumblr.com, lulus.com, alicerisesup.com/wayuu)

Torebki boho – artystyczna bohema

Boho zdaje się nie wychodzić z mody, dlatego torebki ozdabiane kolorowymi wzorami i frędzlami warto mieć w swojej szafie. Chociaż najczęściej sięgamy po ten styl latem, to również jesienią czy zimą stylizacje zainspirowane bohemą będą prezentować się kolorowo i stylowo. Takie torebki znajdziemy w niemal każdej sieciówce, np. Zara czy H&M oraz w wielu sklepach internetowych. Warto też zwrócić uwagę na kolorowe torebki Desigual, które w bardzo niecodzienny sposób reprezentują artystyczny styl bohemy.

#ExoticJeans handbag with colorful details ✨

A photo posted by Desigual (@desigual) on

Folkowe torebki – słowiańskie klimaty

Torebki inspirowane stylem folk, podobnie jak torebki etno są często niezwykle kolorowe, zdobione tradycyjnymi haftami lub nadrukami w np. łowickie czy lubelskie kwiaty. Nie brakuje także regionalnych motywów z kogutami czy kolorowymi zdobieniami. Tradycyjne hafty są najbardziej charakterystyczną techniką zdobienia, jednak coraz częściej używa się nadruków, które mają imitować regionalne rękodzieło. Oba rozwiązania mają swój urok, chociaż nam najbardziej podobają się modele ozdobione haftami. Bardzo modne były także filcowe torby Goshico, ozdabiane kogucikami, kwiatami czy kotami.

#lovemyclients #travelbag #embriodery #lovecolour #colours #haft #torbapodrozna #urlop #holiday

A photo posted by GOSHICO (@goshico) on

Torebki etno, boho czy folk – które są waszymi ulubionymi? A może wolicie bardziej neutralne dodatki, które nie dominują w stylizacjach? Poniżej znajdziecie torebki na każdą okazję!