Styl retro w najnowszych kolekcjach

Autor redakcja
Kategorie Ciuchy

Styl retro to jedna z najważniejszych inspiracji projektantów w tym sezonie. Nie cofamy się do jednego konkretnego dziesięciolecia, ale pełnymi garściami czerpiemy z bogactwa fasonów wielu epok w modzie. Dzięki temu możemy cieszyć się niespotykaną od dawna różnorodnością modnych propozycji.

styl retro

Styl retro

Wiosna 2016 jest kontynuacją trendów z poprzedniego sezonu. Domy mody i sieciówki szukają inspiracji w odległych latach ubiegłego wieku i interpretują je na nowo. Styl retro obejmuje zarówno ubrania i dodatki. Przejawia się niemal w każdym elemencie garderoby. Najłatwiej dostrzec go jednak w propozycjach sukienek na ciepłe miesiące tego roku.

styl retro
Shutterstock

Sukienki retro

Sukienki retro mają różne kroje w zależności od okresu w modzie, do którego nawiązują. Mamy więc wąskie sukienki za kolano wykończone frędzlami lub uszyte z błyszczących materiałów, jak w latach dwudziestych. Nie brakuje kreacji w stylu Twiggy. Trapezowe kroje fantastycznie wyglądają na szczupłych i dość wysokich dziewczynach. Każdej z nas będą natomiast pasować sukienki retro o kroju litery A. Jeśli chcecie dodatkowo podkreślić talię, znajdźcie kreację z paskiem w tym miejscu.

Fasony spodni z dawnych epok

Styl retro zauważysz też wśród spodni. Nie da się nie zwrócić uwagi na szerokie dzwony, które nosiły dzieci kwiaty w latach 70. i 80. Modne są również cygaretki i legginsy. Za ukłon w stronę lat 90. można uznać mum jeans – spodnie z denimu z podwyższonym stanem. Wydłużają nogi i podkreślają talię. To jeden z tych fasonów, który bezbłędnie koryguje niedostatki figury.

styl retro
Shutterstock

Bluzki pożyczone z szafy babci

Również kroje bluzek nawiązują do zawartości garderoby naszych babć. Mowa tu nie tylko o koronkowych propozycjach, czy zwiewnych tiulowych materiałach ułożonych w falbany. Wróciły piękne i eleganckie koszule z tasiemką lub chustą wiązaną pod szyją. Obok klasycznych białych, znajdziesz też bluzki pokryte często zabawnymi printami. Znacznie lepiej wpiszą się w casualowe stylizacje niż jednobarwne modele.

A Wam które ubranie lub dodatek w stylu retro podoba się najbardziej?