Spodnie dzwony – wiosenne must have

Autor redakcja
Kategorie Ciuchy

Spodnie dzwony powróciły na ulicę i momentalnie zawróciły nam w głowach. Nosimy je na co dzień i wkładamy na wielkie wyjścia. Niezależnie od okazji właściwie dobrane szerokie spodnie będą strzałem w dziesiątkę!

Spodnie dzwony

Spodnie dzwony są niemalże dzieckiem wojny. W latach 60. ubiegłego wieku moda dziecięca i młodzieżowa sprowadzała się do uszycia dorosłych ubrań w mniejszych rozmiarach. Niewiele tu było miejsca na indywidualizm i bunt. Młodzi ludzie sięgnęli więc po przybory do szycia i sami tworzyli szerokie spodnie. Jak? Patent był prosty: w zwykłe nogawki wszywali trójkątne skrawki materiału.

Tak narodził się jeden z najważniejszych elementów ubioru dzieci kwiatów. Moda tej epoki nierozerwalnie wiąże się z protestami przeciwko wojnie w Wietnamie. Młodzi ludzie tak przerabiali wojskowe ubrania, że w żaden sposób nie zachowywały swojej pierwotnej powagi. Doszywki, kwiaty i oczywiście spodnie dzwony stały się sposobem na demilitaryzację mody.

szerokie spodnie
Pixabay

Spodnie bootcut – sposób na niełatwy kompromis

Masz już dosyć szafy pełnej rurek i spodni typu skinny, ale jednocześnie źle się czujesz w szerokich spodniach. Rozwiązaniem są spodnie bootcut? Prosta na górze nogawka jedynie delikatnie się rozszerza. Dzięki temu zakrywa but. Jeśli dodasz do tego wysoką talię i niebotyczną szpilkę, efekt może być tylko jeden! Spodnie bootcut staną się niezawodnym sposobem na stworzenie wrażenia niesamowicie długich nóg i wyszczuplenie sylwetki. Warto włożyć do nich krótką bluzkę.

 

Wszędobylskie spodnie dzwony

Moda często nie lubi półśrodków, dlatego salony opanowały bardzo szerokie dzwony. Niejednokrotnie widziałyśmy w nich gwiazdy, które na rzecz szerokich spodni porzuciły sprawdzone suknie wieczorowe. Trzeba przyznać, że był to świetny wybór! Dzięki dzwonom wyglądają kobieco i seksownie. W większości przypadków jest to doskonały sposób na zamaskowanie niedostatków figury. Nic nie zakryje krępych nóg na równi z szerokimi spodniami. Wyrównają też proporcje, gdy Twoje biodra są dość szerokie. Wysoki stan dodatkowo spłaszczy brzuch, zaś biodrówki zmniejszą optycznie biodra.

Spodnie dzwony
Spodnie dzwony (Zalando.pl)

Wielkie okazje wymagają niestandardowych środków. W ostatnich miesiącach w rolę przykuwającego wzrok materiału wcielił się aksamit. Nic nie jest w stanie dorównać sposobowi mienienia się tej tkaniny w różnym świetle. Ale to nie znaczy, że jest to jedyna możliwość. Na co dzień warto sięgać po sprawdzone jeansy. Wiele modeli zaprojektowano właśnie jako szerokie spodnie. Nie zapomnijcie o włożeniu do nich wysokich obcasów! Tym razem rezygnujemy z wygody na rzecz seksapealu!