Spódnice mini – jak je stylowo nosić

Autor redakcja
Kategorie Ciuchy

Lubisz spódnice mini? Ich długość sprawia niekiedy problemy, gdyż bardzo łatwo można popełnić modową gafę. Postanowiłam więc zebrać kilka cennych wskazówek dotyczących noszenia krótkich spódnic. Zobacz i noś je stylowo!

Spódnice mini to niezwykle kobiecy element garderoby. Nogi wyglądają w nich na o wiele dłuższe i dodają nam dużo uroku. Jednak, aby wyglądały dobrze w naszych stylizacjach, musimy nauczyć się je odpowiednio nosić. Bywa, że wiele kobiet nie potrafi ich nosić w gustowny sposób, co psuje cały efekt. Co więc zrobić, aby mini spódnica zawsze wyglądała dobrze? Oto kilka naszych wskazówek, które sprawią, że długość mini nie będzie już nigdy problemowa:

Spódnice mini i zasada umiaru

mini spódnice
Mini spódnice / fot. Pinterest (autor Watchabuy, gurl)

Jeśli chcesz założyć krótką spódniczkę, to powinnaś pamiętać o zasadzie umiaru, co w tym przypadku oznacza dopasowanie odpowiedniej góry Twojej stylizacji. Mini spódnica już i tak dosyć sporo pokazuje, dlatego góra Twojej stylizacji powinna być nieco bardziej zabudowana. Stanowczo odrzuć bluzki z głębokim dekoltem albo zbyt dopasowane do ciała topy na ramiączkach. Możesz je zestawiać na przykład z rozkloszowaną i dłuższą spódnicą. Do mini wybierz bluzkę z płytkim dekoltem albo ciekawy t-shirt.

 

Dopasuj długość

To, że krótka spódnica jest krótka, wcale nie oznacza, że każda z nich ma tę samą długość. Istnieje wiele fasonów i długości mini spódniczek. Postaraj się więc dopasować długość do swojej sylwetki. Jeśli jesteś wysoka, to spódnica nie powinna być zbyt krótka. Niskie kobiety mogą pozwolić sobie na krótsze modele, które wydłużą ich nogi. Te z Was, które posiadają masywne uda powinny wybierać modele nieco bardziej rozkloszowane i unikać fasonu ołówkowego.

 

Odpowiednia bielizna

Nie chcesz pokazać światu zbyt dużo? Jeśli tak, to pamiętaj o odpowiedniej bieliźnie. Zakładając spódnice mini stanowczo zrezygnuj ze stringów, gdyż przez to możesz popełnić wiele modowych wpadek, które zrażą Cię do długości mini raz na zawsze. Wybierz raczej bardziej zabudowane majtki w stonowanej kolorystyce albo dopasowane do koloru spódniczki.

 

Zadbaj o wygląd nóg

Niestety wiele kobiet o  tym zapomina… Zakładając spódnicę mini pamiętaj, że w Twojej stylizacji to nogi będą najbardziej widoczne. Zadbaj więc o depilację oraz nałóż na skórę balsam najlepiej z bronzerem, który poprawi koloryt nóg.

 

Zestaw mini spódniczkę z kurtką lub żakietem

spódnice mini i kurtka
Mini spódnice z kurtką / fot. Pinterest (autor Style Estate Sortrashion, Just a Pretty Style)

Jeśli w długości mini czujesz się mało komfortowo, to dobrym sposobem na zrównoważenie Twojej stylizacji jest dodanie do niej żakietu albo lekkiej kurtki czy narzutki, która Cię nieco osłoni. Poza tym takie wierzchnie okrycie doda Ci stylu, a Twoje zestawienie wyda się o wiele ciekawsze.

 

Jeśli będziesz się stosować do powyższych zasad, to każda Twoja stylizacja ze spódnicą mini będzie modowym sukcesem. Spódnice mini możesz założyć na każdą okazję. Wystarczy tylko kierować się dobrym gustem i umiarem.