13. Fashion Week Poland – relacja cz.1

Autor redakcja
Kategorie Kolekcje

Od czwartku 12.11.2015r. w Łodzi do końca tygodnia odbywał się polski tydzień mody – Fashionphilosophy Fashion Week Poland. Dla znawców, obecność na takim wydarzeniu jest wpisana w modowy kalendarz. My również byliśmy! Przekonaj się, co nas najbardziej zaskoczyło.

Fashion Week Poland

Pokazy Fashion Week Poland odbywały się po raz drugi w Double Tree Hilton Hotel, który dodał wydarzeniu szczypty designu i zafundował gościom przyjemność obcowania z modą w nowoczesnych powierzchniach. Na wybiegu Designer Avenue swoje kolekcje prezentowały czołowe polskie nazwiska w tej dziedzinie m.in.: Viola Piekut, Jerzy Antkowiak, Jarosław Ewert, Natalia Jaroszewska, Kuba Bartnik oraz Michał Zieliński – zwycięzcy kolejno 1. i 2. edycji programu Project Runway i inni. Kreatorzy prezentowali trendy na sezon wiosna/lato 2016.

Viola Piekut

Piątkowe pokazy strefy Designer Avenue rozpoczęła Viola Piekut, znana z przepięknych kreacji dla gwiazd polskiego showbiznesu. Projektantka swoją kolekcją prezentowała prostotę i lekkość formy, która idealnie komponuje się w letnie ciepłe poranki. Viola Piekut znana jest ze swojej słabości do swetrów i luźnych kardiganów. Kolekcja bazowała na czterech  głównych kolorach: pomarańczy, oliwkowej zieleni, bieli i czerni. Modne w sezonie wiosna/ lato będą wszelkie drapowania i zwisające podarte końce spódnic i sukien.

Jarosław Ewert

Kolekcja projektanta wzbudziła zachwyt wśród publiczności. Na wybiegu królowała klasyka w stonowanych bezpiecznych kolorach bieli, czerni i odcieni szarości. Miejscami przebijał się akcent róży, który tylko podkreślał wiosenny klimat sylwetek. Najnowsza kolekcja ‘Dreszcz’ to szereg oversizowych sukien oraz szerokich spodni typu kuloty. W sylwetkach przewijał się również motyw plisów oraz pozornie nie współgrających ze sobą sprintów w formie total looków. Wszystko wykonane z jedwabiu, wiskozy oraz elementów skóry i wełny.

Jacob Birge Vision

Zwieńczeniem piątkowych pokazów była kolekcja Kuby Bartnika, który odniósł spektakularny sukces po swojej wygranie w 1. edycji programu Project Runway. Jego marka Jacob Birge Vision skierowana jest do silnych i stylowych kobiet. Sylwetki łączył wspólny pierwiastek nowoczesnych, niekonwencjonalnych form. Projektant stworzył zmysłową kolekcję, która podkreśla kobiece atuty. Kolorystyka tej kolekcji opierała się na połączeniu bieli i czerni z neonowym różem oraz kawy z mlekiem. Projektant zadbał również o ciekawe wykończenia w formie falban oraz aplikacji.

Podsumowując, kreatorzy w trendach na najbliższy sezon pokochali fantazyjne połączenia bieli i czerni. Przewodnimi motywami będą plisy, falbany oraz oversizowe formy. W modzie będzie kobiecość i podkreślanie atutów poprzez drapowania i głębokie dekolty. W tkaninach, króluje szlachetny jedwab w połączeniu ze skórą i wełną.

Już jutro ukaże się część druga relacji z Fashion Week Poland, na którą już teraz Was zapraszamy!