Puchowa kurtka – jak ją nosić, żeby wyglądać dobrze?

Autor redakcja
Kategorie Ciuchy

Jakie puchowe kurtki wybierać, aby nas nie pogrubiały? Gdzie ich szukać i z czym nosić? Najciekawsze modele puchowych kurtek oraz stylowe porady – sprawdź!

Nie ma co ukrywać – puchowa kurtka nie należy do najłatwiejszych części zimowej garderoby. Wszystko przez to, że ma spełniać przede wszystkim jeden warunek – być ciepła. Mega ciepła. Ale spokojnie, nie wykluczamy tym samym dobrego wyglądu. Uwierzcie mi, są sposoby na to, aby wyglądać dobrze nawet w super ciepłej, puchowej kurtce. Jak? Zaraz się przekonacie.

Puchowa kurtka a talia

stylizacja-z-czarna
Puchowa kurtka na zimę – szukamy talii

No właśnie – jak ją znaleźć i podkreślić – oto jest pytanie. Niestety puchowa kurtka zawsze sprawi, że będziemy wyglądały na ładnych parę kilo więcej. Jednak jeśli dobrze podkreślisz w stylizacji talię – sylwetka wróci do kształtów zbliżonych naszym wyobrażeniom. Stąd ważnym punktem w poszukiwaniu kurtki puchowej jest wybieranie modeli podkreślających talię. W pierwszej opcji możemy po prostu wybierać modele taliowane, które na dobrą sprawę rozwiążą cały problem. Innym wyjściem są kurtki z paskiem, który zadziała na tej samej zasadzie.

Dziewczęcy look w puchowej kurtce

stylizacja-szampanska
Czy w puchowej kurtce można wyglądać dziewczęco? Można!

Pewnie nie raz zadawałaś sobie pytanie, czy w puchowej kurtce w ogóle da się wyglądać dobrze… Oczywiście, że tak! Nie możemy demonizować części garderoby, która na dobrą sprawę ratuje nam tyłki zimą. Jak więc osiągnąć dziewczęcy look z kurtką puchowa? Jeśli wolisz krótkie modele zakładaj do nich rozkloszowane spódniczki mini – z podkreśloną talią i zakolanówkami to zdecydowanie najprostsza i najbardziej sprawdzona opcja, którą osobiści uwielbiam. Dopasowane jeansy to naturalnie kolejny wybór, który z kolei będzie równie dobrze wyglądał z dłuższymi kurtkami.

Kolorowa puchówka – czy to dobry wybór?

kolorowe-kurtki-puchowe
Kolor i wzór – idealny sposób na wyróżnienie się

Wszystko jest kwestią naszych osobistych upodobań. Sama w życiu nie widziałabym się w żółtej kurtce, ale czerwonej czy zielonej – jak najbardziej. Pamiętajmy, że puchówkom bliżej do stylu sportowego i chcąc nie chcąc trochę narzucają takie wrażenie całej stylizacji. Dlatego wybierając kurtkę wzorzystą lub kolorową nieco odcinamy tą metkę. Ja na tą jesień upolowałam sobie kobaltowy model, który w genialny sposób wyróżnia się na tle jesiennych szarości.

Co sądzicie o kurtkach puchowych? Hot or not? Na jaki model stawiacie?