Popraw sobie nastrój kolorem! Zobacz jakie kolory ubrań i dodatków wybrać.

Autor redakcja
Kategorie Kolekcje

Nie od dziś wiadomo, że nosząc określone kolory nie tylko wyrażamy swoją osobowość, ale też możemy wpływać na swój nastrój i sposób postrzegania nas przez innych. Rozszyfrujmy znaczenie kolorów w ubiorze! Znaczenie kolorów ubrań Zaglądasz do swojej szafy i widzisz rzeczy w dwóch-trzec kolorach? Idziesz więc na zakupy, by to zmienić i wracasz taszcząc torbę …

Nie od dziś wiadomo, że nosząc określone kolory nie tylko wyrażamy swoją osobowość, ale też możemy wpływać na swój nastrój i sposób postrzegania nas przez innych. Rozszyfrujmy znaczenie kolorów w ubiorze!

Znaczenie kolorów ubrań

Zaglądasz do swojej szafy i widzisz rzeczy w dwóch-trzec kolorach? Idziesz więc na zakupy, by to zmienić i wracasz taszcząc torbę podobnych kolorystycznie ubrań. Dlaczego? Przecież chciałaś wzbogacić swoją szafę?!

O wyborze określonych kolorów ubrań decyduje nasza podświadomość. Świadomość dopiero racjonalizuje jej wybory. Nie jest więc przypadkiem, że sięgamy po konkretne kolory odzieży. W ten sposób wyrażamy swoją osobowość i przeżycia.

Też tak robię, bo nie da się uciec przed własną podświadomością. Wypracowałam jednak zmyłkę dla niej. Gdy wiem, że w mojej szafie przydało by się trochę dodającej energii czerwieni lub pozytywnego pomarańczu, idąc na zakupy podchodzę tylko do ubrań w tych kolorach. Nie oglądam niczego innego. Po prostu wchodzę do sklepu, lustruję kolorystykę kolekcji i jeśli nie widzę tego, czego szukam natychmiast wychodzę. Spróbuj, może Ty też zmienisz w ten sposób swoją szafę?

Zanim ruszysz do galerii handlowej przeczytaj mój mały przewodnik i rozszyfruj znaczenie kolorów ubrań.

Kolor szary w ubraniach

Kolor szary jest dobry, gdy zależy Ci na sprawnej komunikacji z otoczeniem. Symbolizuje równowagę oraz wyciszenie. Osoby chętnie noszące szare ubrania nie lubią manifestować swoich uczuć na zewnątrz.

znaczenie-kolorow-ubran (4)

Black&white

Wiele osób wybiera czarno-białe ubrania. To bardzo ciekawy duet, ponieważ biel jest ucieleśnieniem zachłanności na życie, potrzeby przestrzeni, a także docenienia przez innych. Czarne ubrania symbolizują koncentrację na sobie oraz poszukiwanie energii do działania. Jeśli chętnie wkładasz kolor czarny, pewnie nieobce są Ci rozważania egzystencjonalne oraz tęsknota za miłością. Czerń może też być sposobem na ukrycie się i wyrażać potrzebę izolacji.

Kolory, które poprawiają nastrój i dodają energii

Kolor żółty informuje innych, że jesteśmy przyjaźnie nastawieni do otoczenia i chętnie poznamy nowe osoby. To barwa kojarzona ze słońcem i optymizmem. Warto włożyć ubrania w kolorze żółtym, gdy czeka Cię ważna i trudna rozmowa.

Drugim bardzo ciepłym i pełnym energii kolorem jest pomarańczowy. Dzięki niemu sprawisz wrażenie osoby miłej i sympatycznej, ale także spontanicznej. Poszukaj pomarańczowych ubrań jeśli brakuje Ci optymizmu i celu w życiu. Przesłanie tego koloru to “doskonale sobie radzę w życiu, mam dość energii by osiągnąć wszystko czego pragnę, moje cele są konkretne i sprecyzowane.”

Czerwień zawsze jest wiązana z energią i dynamizmem. Trudność w użyciu tego koloru w codziennej stylizacji polega na tym, że może rodzić skojarzenia z agresją lub erotyzmem. Wkładając czerwone ubrania zdajesz się krzyczeć “zauważ mnie i doceń moje możliwości, przecież jestem najlepszy”. Być może dlatego wiele z nas podświadomie boi się tej barwy? Gdy brakuje Ci energii do życia rozważ zakup czerwonych dodatków.

Nie zawsze chcemy działać na pełnych obrotach. Czasami potrzebujemy spokoju i wyciszenia. Ubrania w zielonym kolorze pomagają uporządkować wewnętrzny chaos i uspokoić się.

Ubrania w kolorach marzeń: niebieskim, fioletowym i różowym

Niebieskie ubrania i dodatki symbolizują osoby inteligentne i twórcze. Są odbierani jako Ci, którzy pragną zapisać się na kartach historii. Za wszelką cenę chcą pokazać światu swoją niezwykłość i niepowtarzalność.

Na kole barw tuż obok niebieskiego leży fiolet. Garderoba z przewagą tej barwy jest domeną osób uduchowionych i wrażliwych, którzy zadają sobie pytanie o sens istnienia. Wkładając fioletowe ubrania chcemy pokazać, że mamy wyjątkowe aspiracje i marzenia.

znaczenie-kolorow-ubran (3)

Symbolika różu nawiązuje do dzieciństwa, delikatności i dziewczęcości. Kolor ten wybierają osoby, które nie miały szczęśliwego dzieciństwa lub zbyt szybko się ono skończyło. Nie potrafią dojrzale ragować na pojawiające się problemy, a od otoczenia wymagają okazywania czułości i ciepła. Różowe ubrania są jak tabliczka z napisem “zaopiekuj się mną”.

A jakie są Wasze ulubione barwy? Zgadzacie się z tymi opisami?

Tagi