Płaszcze zimowe – czym się kierować podczas zakupów?

Autor redakcja
Kategorie Ciuchy

Płaszcze zimowe to obowiązkowy element garderoby, kiedy za oknem powitają nas ujemne temperatury. Przygotowałam dla Was krótki przewodnik, który pomoże Wam wybrać idealny fason oraz zwróci uwagę na to, jakie płaszcze warto kupować, a czego unikać.

Płaszcze zimowe /fot. MOHITO AW15

Płaszcze zimowe – jak dobrać do sylwetki?

Płaszcze zimowe podobnie jak inne ubrania, powinny być dobierane do sylwetki. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego wrażenia, że wyglądamy na szerokie i bezkształtne. Aby nasza sylwetka prezentowała się świetnie nawet, kiedy ubieramy się “na cebulkę”, warto przyswoić sobie kilka prostych zasad, kupując płaszcz zimowy:

  • dla gruszki: płaszcze o linii A, jednorzędowe, z ciekawymi klapami lub ozdobami przy kołnierzu, które dodadzą objętości górnej partii ciała
  • dla jabłka: proste, pudełkowe płaszcze, jednorzędowe, w wyrazistym kolorze, który odwróci uwagę od sylwetki
  • dla klepsydry: płaszcze zimowe inspirowane stylem lat 50-tych i 60-tych XX wieku; z dużym dekoltem, wiązane w pasie
  • dla “deski”: świetnie sprawdzą się niemal wszystkie fasony; doskonałe będą zwłaszcza te z wyrazistych materiałów, np. sztucznego futra
  • dla filigranowej: proste, o wąskim kroju,  jednorzędowe płaszcze w ciekawym kolorze

Getting the perfect shot in the perfect coat with @lauraescanes #zalandostyle #regram

A photo posted by Zalando (@zalando) on

Zobaczcie również najmodniejsze płaszcze z wyprzedaży >>>

Płaszcze zimowe – na co zwracać uwagę przy zakupie

Kupując płaszcz na zimę zwróć uwagę przede wszystkim na skład materiałów, z których został wykonany. Jeżeli decydujesz się na płaszcz wełniany – zadbaj o to, by wełna stanowiła co najmniej 50% składu. Inaczej nie spełni swojej roli izolacyjnej. Z kolei płaszcze puchowe powinny być wypełnione…puchem! Do tej pory nie wynaleziono lepszego materiały izolacyjnego. Liczy się też gramatura, która mówi o tym, ile puchu znajdziemy w kurtce czy płaszczu.

Płaszcze zimowe – stylizacje

Na koniec przygotowałam dla Was dwa płaszcze zimowe w modnych stylizacjach. Do pierwszej wybrałam królujący w tym sezonie płaszcz puchowy, który doskonale sprawdzi się w codziennych zestawianiach. Dobrałam do niego jeansy oraz ciepły sweter – zestaw idealny do szkoły lub na uczelnię.

Płaszcze zimowe: puchówka na co dzień (kolaż szafencja /fot. materiały partnerów)
Płaszcze zimowe: puchówka na co dzień (kolaż szafencja /fot. materiały partnerów)

W kolejnej stylizacji proponuję nieco bardziej elegancki zestaw z wełnianym płaszczem w roli głównej. To moja propozycja na trwający karnawał. Jest nowocześnie, odważnie, a jednocześnie bardzo stylowo. Przy drobnej zmianie dodatków te same ubrania posłużą nam na wiele okazji.

Płaszcze zimowe: elegancka stylizacja (kolaż szafencja /fot. materiały partnerów)
Płaszcze zimowe: elegancka stylizacja (kolaż szafencja /fot. materiały partnerów)

Więcej płaszczy na zimę znajdziecie poniżej: