Pielęgnacja w 4 krokach. Piękne ciało przez cały rok

Autor redakcja
Kategorie Trendy

Aby cieszyć się piękną, zdrową skórą wcale nie musimy chodzić do kosmetyczki czy salonów SPA. Jeżeli chcesz zachwycać swoim ciałem przez cały rok, musisz pamiętać o kilku prostych krokach pielęgnacyjnych, które bez trudu wykonasz w domu. Sprawdź, jak pielęgnować skórę!

Pielęgnacja ciała - zestaw kosmetyków

Pielęgnacja ciała powinna być dopasowana do zmieniających się pór roku. Dzięki temu mamy pewność, że nasza skóra będzie dobrze odżywiona i nawilżona. Tym samym możemy się wtedy cieszyć pięknym wyglądem skóry i mamy gwarancję, że świetnie będziemy wyglądać zarówno w ubraniu, jak i bez niego 😉

 

Pielęgnacja ciała w 4 krokach

pielęgnacja ciała w 4 krokach
Pielęgnacja ciała: balsam opalizujący, peeling, płynny jedwab, zestaw: żel + balsam nawilżający /fot. Okazje.info

1.Nawilżenie
Nawilżenie ciała to moment przyjemności i relaksu, który warto zapodać sobie każdego dnia. Odżywienie i nawilżenie powinno odbywać się zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Przede wszystkim pij dużo wody – minimum 2 litry dziennie, a latem dodatkowo jedz warzywa bogate w wodę. Po kąpieli czy prysznicu nawilż skórę za pomocą mleczka lub balsamu. Jeżeli chcesz zapewnić sobie dodatkowe doznania zmysłowe – możesz zastosować żel pod prysznic i balsam o tej samej nucie zapachowej. Dzięki temu będziesz się cieszyć gładką skórą i pięknym zapachem 🙂
2.Peeling
Peeling to inny sposób na zachowanie pięknej i gładkiej skóry. Aby pielęgnacja ciała przynosiła najlepsze korzyści, warto wykonać peeling całego ciała raz lub dwa razy w tygodniu. Możesz to zrobić biorąc prysznic, więc nie potrzeba na to wygospodarowywać dodatkowego czasu. Dobrze wykonany zabieg poprawi krążenie, dzięki czemu Twoja skóra będzie nie tylko gładka, ale też rumiana. Aplikację kosmetyku wykonuj okrężnymi ruchami od nóg aż do górnych partii ciała.
3.Ochrona przed słońcem
Kiedy planujesz wylegiwać się na słońcu, musisz zadbać o ochronę skóry przed szkodliwymi promieniami. Jednak warto pamiętać o kremie z filtrem nie tylko latem – skórę twarzy musisz chronić przez cały rok. Jeżeli masz bardzo jasną skórę, a zależy Ci na ładnej opaleniźnie, możesz też sięgnąć po samoopalacz.
4.Blask gwiazd
Zastanawiałaś się czasem, czemu od znanych osobistości bije ten szczególny blask? Siła osobowości, a może wewnętrzne piękno? Nic podobnego! To nic innego jak opalizujący balsam do ciała. Skóra prezentuje się doskonale i świetnie wygląda na zdjęciach, dlatego to obowiązkowy kosmetyk gwiazd. Może sama spróbujesz?

krem nawilżający pielęgnujący
Zadbaj o nawilżenie skóry ciała i twarzy w podobnym stopniu – dopasuj kosmetyk do potrzeb skóry /fot. Pixabay

 

Domowe SPA – czas na relaks ciała i duszy

Raz na jakiś czas warto zarezerwować sobie dzień na domowe SPA. Najlepiej połączone z domową aromaterapią. Codzienna pielęgnacja jest podstawą, ale czasem ciało i duch potrzebują nieco więcej dopieszczenia. Pozwoli Ci to zregenerować siły, zadbać o ciało w sposób bardziej dogłębny oraz oderwać myśli od codzienności. Uwierz mi – należy się to każdej kobiecie!