Modny manicure marmurkowy na zimę – zobacz, jak go wykonać!

Autor redakcja
Kategorie Trendy

Szukasz niebanalnego pomysłu na manicure? Ja także, dlatego przeglądając najnowsze trendy urodowe trafiłam na niezwykle ciekawą propozycję, czyli manicure marmurkowy. Czy można go stworzyć samodzielnie domu? Tak! Zobacz, jak!

manicure marmurkowy

Manicure marmurkowy – ekstrawagancka elegancja

Marmurkowe paznokcie to efekt, o którym marzy teraz większość kobiet. Taki manicure jest bardzo stylowy, niebanalny i wygląda bardzo elegancko. Mogłoby wydawać się, że jego stworzenie jest trudne i czasochłonne albo wręcz niemożliwe do zrobienia w domu. Nic bardziej mylnego. Manicure marmurkowy jest prosty i istnieje kilka sposobów, aby go zrobić w domowym zaciszu. Dziś znalazłam kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć ten przepiękny wzór.

winter feeling #marblenails

A photo posted by NADD HU (@naddhu) on

Zanim przystąpisz do wykonania tego manicure’u, pamiętaj, że aby osiągnąć najbardziej naturalny efekt, musisz kierować się zasadą jasne tło – ciemne pęknięcia. Jednak ciekawy efekt daje również połączenie czarnego tła i białych pęknięć. Ok, zatem do dzieła! Oto, jak zrobić marmurek na paznokciach:

Marmurkowy manicure – lakier do włosów

Pierwszym sposobem na stworzenie marmurkowych paznokci jest użycie lakieru do włosów. Zapoznaj się z instrukcją krok po kroku:

  • przygotuj miskę z ciepłą wodą oraz lakier do włosów
  • pomaluj paznokcie jasnym lakierem, który będzie stanowił tło
  • na pomalowane paznokcie nanieś kilka niewielkich kropel lakieru ciemniejszego, który stworzyć ma pęknięcia
  • ciepłą wodę w misce spryskaj lakierem do włosów i następnie zanurz paznokcie w wodzie
  • potrzymaj kilka sekund aż lakier na paznokciach zaschnie. Możesz też delikatnie poruszać palcami w wodzie, aby stworzyć ładny design.
  • następnie wyjmij palce z wody i zobacz efekt. Gotowe!

Marmurkowe paznokcie – sposób z folią

Drugim równie prostym i dającym jeszcze lepszy efekt jest sposób z folią lub aluminiowym sreberkiem. Folią może być, na przykład reklamówką wykonaną z dosyć sztywnego materiału. Chodzi o to, aby po zagięciu posiadała ona twarde krawędzie. Jak wykonać manicure:

  • pomaluj paznokcie jasnym lakierem i pozwól mu zaschnąć
  • folię lub sreberko zwiń w kulkę i nałóż na nią ciemniejszy lakier
  • przyłóż folię z naniesionym lakierem do paznokci (folia ma działać na zasadzie stempla) i stwórz marmurkowy wzór.
  • całość zabezpiecz bezbarwnym lakierem albo top coatem.

W taki właśnie sposób wykonasz manicure marmurkowy w swoim własnym domu. Poniżej mam jeszcze filmiki, które być może jeszcze bardziej ułatwią Ci to zadanie i pomogą uzyskać bardziej profesjonalny efekt:

Spodobał Ci się manicure marmurkowy? Jeśli tak, to spróbuj wykonać go sama. Wystarczy odrobina cierpliwości, a z pewnością stworzysz coś pięknego! Powodzenia!