Modne kolory: żółty i pomarańczowy

Autor redakcja
Kategorie Trendy

Modne kolory 2017 na czele z greenery to soczyste i świeże barwy, które przywodzą na myśl nowy początek. Żółty i pomarańczowy, jedne z najmodniejszych kolorów w tym roku, doskonale wpisują się w tę filozofię. Jeżeli zastanawiasz się, jak je nosić, by wyglądać stylowo – zobacz moje inspiracje.

Modne kolory 2017: żółty i pomarańczowy (fot. zalando.pl)

Żółty i pomarańczowy – słoneczne kolory roku 2017

Chociaż najmodniejszym kolorem roku został okrzyknięty greenery, czyli soczysty odcień zielonego, to żółty w tym roku depcze mu po piętach. Zaraz za nim ustawia się także pomarańcz – ognisty i wyrazisty. Ciepłe i słoneczne odcienie doskonale pasują do pozostałych modnych kolorów, dzięki czemu utrzymują wysoką pozycję wśród najmodniejszych odcieni. Jednak tak odważne kolory mogą sprawiać problem, kiedy próbujemy do nich dobrać odpowiednie dodatki i pozostałe elementy garderoby. Jeżeli masz wątpliwość, z czym wyglądają najlepiej te dwa odcienie – zobacz moje dwie modne inspiracje.

Żółty – jak nosić i z czym łączyć?

Żółty świetnie wygląda przede wszystkim z kontrastującymi go barwami, np. granatem czy fioletem. Jednak doskonale współgra także ze wszystkimi odcieniami zieleni (w tym supermodnym greenery), bielą, czernią oraz innymi cytrusowymi kolorami. Pastelowy żółty możesz połączyć także z innymi rozbielonymi czy przydymionymi barwami, np. pudrowym różem, błękitem, lila czy wszystkimi odcieniami szarości.

Żółty - jak nosić i z czym łączyć? (kolaż szafencja, fot. materiał partnerów)
Żółty – jak nosić i z czym łączyć? (kolaż szafencja, fot. materiał partnerów)

Pomarańczowy – jak nosić, by wyglądać modnie?

Pomarańczowy to kolor, który wymaga nieco odwagi w noszeniu, ponieważ nie tak łatwo jest go łączyć z innymi kolorami. W tym sezonie bardzo ciekawie wygląda w połączeniu z czerwienią, żółcią czy w… swoim własnym towarzystwie. Pomarańczowy total look to hit, ale również propozycja dla najodważniejszych miłośniczek trendów. Bardzo klasycznym połączeniem jest również zestawienie pomarańczu i granatu czy kobaltu – ten duet świetnie podkreśla głębokie barwy obu kolorów i jest stosunkowo stonowany. Pomarańcz możemy także bez trudu  łączyć z bielą oraz czernią.

Pomarańczowy - jak nosić, by wyglądać modnie? (kolaszafencja, fot. materiały partnerów)
Pomarańczowy – jak nosić, by wyglądać modnie? (kolaszafencja, fot. materiały partnerów)

Żółty i pomarańczowy na pewno należą do odważniejszych propozycji i pewnie nie każdemu przypadną do gustu. W tym roku jednak to właśnie takie świeże i wyraziste propozycje królują na wybiegach, więc jeśli lubisz podążać za trendami – koniecznie uzupełnij swoją szafę o jeden z tych odcieni. Poniżej znajdziesz również żółte i pomarańczowe dodatki i akcesoria, które mogą wprowadzić chociaż niewielki akcent do twojej stylizacji lub doskonale uzupełnić twoje outfity.