Modne kolory: niebieski i odcienie błękitu

Autor redakcja
Kategorie Trendy

Niebieski to kolejny kolor, który ma bardzo wysoką pozycję na liście modnych kolorów 2017. Jest to też jeden z moich ulubionych kolorów, dlatego mogłam przygotować ciekawe stylizacje i gotowe do wypróbowania zestawy. Sprawdź i zainspiruj się, jak można go modnie nosić!

Modne kolory 2017: niebieski i odcienie błękitu (fot. pinterest)

Modny niebieski w 2017 – jakie odcienie będą królować?

Jak wspominałam wcześniej, rok 2017 należy do zielonego, jednak niebieski również trzyma bardzo mocną pozycję w tym sezonie. Wśród modnych odcieni tego koloru znajdziemy np. kolor Niagara, czyli błękit przełamany szarością. Nie zabraknie jednak także czystszych odcieni – głębokiego niebieskiego tzw. Lapis, szlachetnego granatu, wyrazistego kobaltowego. Nie możemy też zapomnieć o błękitach na czele z kolorem Island Paradise, które doskonale nadają się do wiosennych i letnich stylizacji.

Niebieskie barwy mają też ciekawe znaczenie symboliczne. Dodają pewności siebie i profesjonalizmu w biznesie (zwłaszcza granat i inne głębokie odcienie). Jest powiązany z żywiołem wody, a ta według chińskiej filozofii jest oznaką dobrobytu i szczęścia. Niezależnie od tego, czy wierzysz w takie rzeczy, może to być dodatkowy powód, by wybrać niebieskie barwy do swojej stylizacji 😉

Z czym łączyć niebieski kolor?

Niebieski i wszystkie odcienie błękitów czy granatu doskonale wyglądają w swoim własnym towarzystwie, dlatego jeżeli lubisz harmonijne i bezpieczne połączenia – postaw na niebieski total look. Monochromatyczne stylizacje są również jednym z mocniejszych trendów tego roku, dlatego sięgając po nie, pokażesz doskonałe wyczucie trendów.

Niebieski total look (kolaż szafencja, materiały partnerów)Niebieski total look (kolaż szafencja, materiały partnerów)
Niebieski total look (kolaż szafencja, materiały partnerów)

Z jakimi kolorami jeszcze świetnie wyglądają odcienie niebieskiego? Oczywiście z czernią, bielą i szarością, które są bezpieczną bazą na każdą okazję. Jeżeli jednak szukasz czegoś wyrazistego i odważnego, postaw na jeden z hitów tego roku, czyli duet niebieskiego i zielonego. Takie połączenie mogliśmy oglądać np. na pokazach Emilio Pucci, Balmain czy Versace. Innym modnym połączenie będzie zestawienie z żółtym czy pomarańczowym.

Niebieski i zielony (kolaż szafencja, materiał partnerów)
Niebieski i zielony (kolaż szafencja, materiał partnerów)

Miłośniczki spokojniejszych odcieni powinny sięgnąć po zestawy z pastelowymi barwami. Już w zeszłym roku mogliśmy podziwiać duet serenity i rose quartz, a w tym sezonie błękit i róż wciąż tworzą bardzo przyjemny zestaw.

W przeciwieństwie do innych modnych kolorów 2017 – żółtego, pomarańczowego czy oczywiście zielonego – niebieskie barwy są znacznie bardziej uniwersalne i stonowane. To zdecydowanie najlepszy wybór, kiedy nie czujemy się pewnie w krzykliwych barwach. Nie oznacza to jednak, że niebieski nie może być noszony w sposób ciekawy i przykuwający wzrok. Eksperymentujcie!