Modne fryzury – odważnie czy klasycznie?

Autor redakcja
Kategorie Uroda

Zastanawiasz się nad zmianą fryzury? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź, jakie trendy są obecnie najmodniejsze. Jedno jest pewne – każda znajdzie coś dla siebie. Sprawdź!

Modne fryzury 2017 – co mówią trendy?

Wiosną trendy zarówno w modzie, jak i w urodzie zaczynają odżywać nowym życiem. Stają się odważniejsze, wyraziste i posiadają w sobie odrobinę szaleństwa. Tak właśnie jest także i w przypadku modnych fryzur na ten sezon. Znajdziemy tutaj sporo interesujących kontrastów, dzięki czemu każda z nas wybierze dla siebie odpowiednie uczesanie. Musisz się więc zdecydować, czy wolisz coś odważniejszego, czy raczej spokojniejszego i klasycznego? Przygotowałam dziś dla ciebie modne fryzury 2017, które z pewnością dopasują się do twojego indywidualnego stylu.

 

Modne fryzury 2017 – ostre cięcia i asymetria

modne fryzury 2017 cięcia
Modne fryzury 2017 – cięcia i stylizacja / fot. therighthairstyles.com, buzzcutfeed, frilla.se

Jak już wspomniałam w tym sezonie każda z nas znajdzie tutaj coś dla siebie. Modne są zarówno dosyć krótkie fryzury, jak i bardzo długie i zadbane włosy. Jeśli chodzi o krótkie włosy, to najlepszym wyborem na ten sezon jest asymetryczna grzywka oraz tak zwany undercut, czyli wygolony bok, który z pozostałym włosami tworzy delikatny irokez. Dla włosów długich i półdługich świetnym pomysłem okaże się modny wet look albo beach waves, które pozwalają nam na uzyskanie bardzo naturalnych fal albo efektu, jak zaraz po umyciu włosów. Jednak jeśli nie lubisz fal, to w tym sezonie bardzo modne są również proste i lśniące włosy, którym możesz nadać ładną formę poprzez ostre cieniowanie na końcach, czyli tak zwane pazurki.

 

Modne kolory włosów 2017

modne fryzury 2017 kolory
Modne fryzury 2017 – koloryzacja / fot. maneinterest.com, flickr.com (Taylor Morris), joincontensity

Jeśli chodzi o koloryzację, to nadal niezwykle modne pozostają wszelkie efekty ombre oraz balejaże, szczególnie flamboyage dający kontrastowy efekt rozświetlenia promieniami słońca oraz baby highlights, czyli drobne, jaśniejsze pasemka, które wyglądają bardzo naturalnie. Taką koloryzację, która nadaje włosom dynamiki nazywamy koloryzacją 3D. W tym sezonie jest niezwykle na czasie. Oprócz tego modne są także zabawy z innymi, o wiele mniej naturalnymi kolorami jak róż czy błękit. Możesz więc zaszaleć i zrobić sobie kilka pasemek w tych kolorach, wybrać kolorowy efekt ombre albo pójść na całość i zdecydować się na tak zwane rainbow hair. Cóż, wiosna to przecież radosna i kolorowa pora roku!

 

Modne fryzury 2017 – korona z warkocza

modne fryzury 2017 korona
Modne fryzury 2017 – korona / fot. heidimariegarret, barefootblonde.com, glamradar.com

Od kilku sezonów na listach urodowych trendów widnieją warkocze w najróżniejszych wersjach.W tym sezonie niezwykle modna stała się fryzura w postaci korony wykonanej z warkocza. Włosy mogą być całkowicie upięte albo częściowo rozpuszczone. To bardzo fajna propozycja na wiosnę. Taką fryzurę możesz wykorzystać zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Tak prezentują się modne fryzury 2017. Którą z nich wybierzesz? Odważną czy klasyczną? Poniżej znajdziesz jeszcze kilka rzeczy, które pomogą ci w stylizacji włosów: