Makijaż dla okularnicy – kilka cennych wskazówek

Autor redakcja
Kategorie Trendy

Nosisz okulary i lubisz się malować, ale ciągle narzekasz, że Twój makijaż jest niewidoczny spod okularów? Wiele okularnic ma ten problem. Nie przejmuj się, bo jest na to wiele sposobów. Dziś podpowiem Wam, jak wykonać ładny makijaż pod okulary.

makijaż pod okulary

Zastanawiasz się, jaki makijaż będzie odpowiedni dla okularnicy? Prawdą jest, że okulary nieco przysłaniają makijaż oczu, co bywa irytujące. Na szczęście wystarczy tylko, że zastosujesz kilka trików, a Twój makijaż będzie oszałamiający:

Więcej eyelinera i maskary

Jeśli bardzo zależy Ci na tym, aby Twój makijaż oka był widoczny, to po prostu zrób nieco grubszą kreskę. Do wykonania kreski użyj żelowego eyelinera, którego kolor jest o wiele mocniejszy. Ponadto nie zapomnij też o maskarze zarówno na dolnych, jak i górnych rzęsach.

Dopasuj kreskę do oprawek

Pamiętaj o zasadzie, że im grubsza oprawka okularów, tym grubsza powinna być kreska, jaką wykonasz na powiece.

Mocny kolor szminki

Jeśli nie chcesz zbyt mocno malować oczu, bo uważasz to za bezsensowne, to w zamian za to pomaluj usta jakimś mocniejszym kolorem. Możesz zdecydować się na klasyczną czerwień, modne fiolety, fuksję albo jaskrawy róż. Chodzi o to, aby przynajmniej jeden element makijażu był wyraźniejszy, co wyrówna proporcje Twarzy.

Rozświetlenie policzków i róż

Wiele kobiet noszących okulary uważa, że nie powinno nakładać różu na policzki, gdyż w połączeniu z okularami będzie to wyglądać przesadnie. To nieprawda! Nie bój się używać różu, ale używaj go z umiarkowaniem. Róź doda Ci wiele uroku. Ponadto eksperymentuj też z modelowaniem twarzy za pomocą rozświetlacza i bronzera. Dzięki temu Twoja twarz nabierze ładnego kształtu.

Biała kredka

Biała kredka na wodnej linii dolnej powieki doda spojrzeniu głębi. Ten trik jest wprost stworzony dla kobiet noszących okulary.