Książki pod choinkę dla modowej maniaczki

Autor redakcja
Kategorie Trendy

Bliska Ci osoba jest fanką mody i książkowym molem w jednym? Mamy dla Ciebie 5 propozycji książek, które na pewno przypadną jej do gustu, a skoro tu jesteś – także i Tobie!

Jeśli Twoja przyjaciółka jest molem książkowym, zapewne nigdy nie miałaś problemu z kupieniem jej książki. Z kolei jeśli dodatkowo interesuje się modą – sprawa jest jeszcze bardziej ułatwiona. Zwłaszcza ostatnio, książki na tematy modowe cieszą się szczególną popularnością. Pozycje historyczne, poradnikowe lub wydane przez blogerki modowe – wybrałam dla Was 5 pozycji, które na pewno będą trafionym prezentem pod choinkę dla fashion girl.

  1. „Elementarz stylu”, Kasia Tusk

Bestseller modnych biblioteczek ostatnich miesięcy. Fanki klasycznego stylu właścicielki bloga makelifeesier.pl muszą poznać tą pozycję. W „Elementarzu stylu” Kasi Tusk poza piękną oprawą i zdjęciami kryje się skompresowana  wiedza, jaką blogerka do tej pory starała się przekazać w swoich wpisach. Klasyczne zasady podane na przejrzystej tacy. I to nie tylko odnośnie szafy, ale również zachowania.

"Elementarz stylu" Kasi Tusk
“Elementarz stylu” Kasi Tusk
  1. „Slow fashion. Modowa rewolucja” , Joanna Glogaza

„Kupuj mniej, wyglądaj lepiej” – to hasło przyświeca książce autorki popularnego bloga styledigger.com. Pozwala na spokojnie spojrzeć na soją szafę i Twoje faktyczne potrzeby. Autorka bloga styledigger.com daje nam do zrozumienia, że nie cena czy metka, a jakość niosą w sobie faktyczną wartość. Coś szczególnie dla tych, którzy mają problem z przeredagowaniem szafy. Będzie łatwiej.

"Slow fashion. Modowa rewolucja", Joanna Glogaza - blog styledigger.com
“Slow fashion. Modowa rewolucja”, Joanna Glogaza – blog styledigger.com
  1. „Mała czarna księga stylu” Nina Garcia

Rzecz stylu nie polega na tym, aby nosić hity tego sezonu. „Mała czarna księga stylu” doświadczonej redaktor mody Niny Garcii nie jest o tym jak nosić się na czasie, ale jak odnaleźć swój styl w wielkim, różnorodnym świecie. I nie przepaść w nim. Bardziej książka psychologiczna, zmieniająca podejście do samej siebie. Moja perełka.

"Mała czarba księgastylu", Nina Garcia
“Mała czarba księgastylu”, Nina Garcia
  1. „Caryca polskiej mody, święci i grzesznicy”, Marta Sztokfisz

Polska Coco Chanel czasów PRL. Rzecz o Jadwidze Grabowskiej, nadwiślańskiej Grabolce, która nie pozwoliła zatonąć Polkom w smutnych falach rzeczywistości. Jej wkład w rozwój polskiej mody został na szerszą skalę późno, bo późno, ale doceniony. Genialnie nakreślone tło socjologiczne i portret genialnej kobiety, która jak na rewolucjonistkę przystało miała odwagę. Odwagę ubierać kobiety, bez żadnych kompromisów.

"Caryca polskiej mody, święci i grzesznicy", Marta Sztokfisz
“Caryca polskiej mody, święci i grzesznicy”, Marta Sztokfisz
  1. „Modni. Od Arkadiusa do Zienia”, Karolina Sulej

Czyli cudze chwalicie – swego nie znacie. Autorka przybliża czytelnikom sylwetki polskich projektantów i ich znanych marek na tle czasów transformacji ustrojowej. Bo jak się okazuje, moda polska też miała swoje 3 grosze w burzliwych czasach. Coś dla lubiących kopać „głębiej”. Skoro dziś polska moda jest modna, warto wiedzieć, dlaczego.

"Modni. Od Arkadiusa do Zienia", Karolina Sulej
“Modni. Od Arkadiusa do Zienia”, Karolina Sulej