Jeśli Twoja przyjaciółka jest molem książkowym, zapewne nigdy nie miałaś problemu z kupieniem jej książki. Z kolei jeśli dodatkowo interesuje się modą – sprawa jest jeszcze bardziej ułatwiona. Zwłaszcza ostatnio, książki na tematy modowe cieszą się szczególną popularnością. Pozycje historyczne, poradnikowe lub wydane przez blogerki modowe – wybrałam dla Was 5 pozycji, które na pewno będą trafionym prezentem pod choinkę dla fashion girl.
-
„Elementarz stylu”, Kasia Tusk
Bestseller modnych biblioteczek ostatnich miesięcy. Fanki klasycznego stylu właścicielki bloga makelifeesier.pl muszą poznać tą pozycję. W „Elementarzu stylu” Kasi Tusk poza piękną oprawą i zdjęciami kryje się skompresowana wiedza, jaką blogerka do tej pory starała się przekazać w swoich wpisach. Klasyczne zasady podane na przejrzystej tacy. I to nie tylko odnośnie szafy, ale również zachowania.

-
„Slow fashion. Modowa rewolucja” , Joanna Glogaza
„Kupuj mniej, wyglądaj lepiej” – to hasło przyświeca książce autorki popularnego bloga styledigger.com. Pozwala na spokojnie spojrzeć na soją szafę i Twoje faktyczne potrzeby. Autorka bloga styledigger.com daje nam do zrozumienia, że nie cena czy metka, a jakość niosą w sobie faktyczną wartość. Coś szczególnie dla tych, którzy mają problem z przeredagowaniem szafy. Będzie łatwiej.

-
„Mała czarna księga stylu” Nina Garcia
Rzecz stylu nie polega na tym, aby nosić hity tego sezonu. „Mała czarna księga stylu” doświadczonej redaktor mody Niny Garcii nie jest o tym jak nosić się na czasie, ale jak odnaleźć swój styl w wielkim, różnorodnym świecie. I nie przepaść w nim. Bardziej książka psychologiczna, zmieniająca podejście do samej siebie. Moja perełka.

-
„Caryca polskiej mody, święci i grzesznicy”, Marta Sztokfisz
Polska Coco Chanel czasów PRL. Rzecz o Jadwidze Grabowskiej, nadwiślańskiej Grabolce, która nie pozwoliła zatonąć Polkom w smutnych falach rzeczywistości. Jej wkład w rozwój polskiej mody został na szerszą skalę późno, bo późno, ale doceniony. Genialnie nakreślone tło socjologiczne i portret genialnej kobiety, która jak na rewolucjonistkę przystało miała odwagę. Odwagę ubierać kobiety, bez żadnych kompromisów.

-
„Modni. Od Arkadiusa do Zienia”, Karolina Sulej
Czyli cudze chwalicie – swego nie znacie. Autorka przybliża czytelnikom sylwetki polskich projektantów i ich znanych marek na tle czasów transformacji ustrojowej. Bo jak się okazuje, moda polska też miała swoje 3 grosze w burzliwych czasach. Coś dla lubiących kopać „głębiej”. Skoro dziś polska moda jest modna, warto wiedzieć, dlaczego.
