Jesienią noś TE kolory! Instytut Pantone podpowiada

Autor redakcja
Kategorie Trendy

Instytut Pantone, pewnie już gdzieś słyszeliście tę nazwę. Jeśli chcemy dowiedzieć się, skąd wziął się Instytut i czym jest ten twór, powinniśmy cofnąć się do lat 50 tych. Nowy Jork był wtedy kolebką firm reklamowych i to właśnie tam prosperowało przedsiębiorstwo oferujące usługi reklamowo- drukarskie. M&J Levine Advertising- firma podzielona była na dwa działy jeden …

Instytut Pantone, pewnie już gdzieś słyszeliście tę nazwę. Jeśli chcemy dowiedzieć się, skąd wziął się Instytut i czym jest ten twór, powinniśmy cofnąć się do lat 50 tych. Nowy Jork był wtedy kolebką firm reklamowych i to właśnie tam prosperowało przedsiębiorstwo oferujące usługi reklamowo- drukarskie. M&J Levine Advertising- firma podzielona była na dwa działy jeden marketingowy, który popadał w coraz to nowe długi. Drugi dział zajmował się systematyzowaniem wiedzy z zakresu pigmentów i tuszy przez nowo zatrudnionego absolwenta Hofstra University. Okazało się to finansowym sukcesem i dzięki temu młody student wykupił akcje pierwotnych założycieli firmy. Zmienił nazwę firmy na Pantone i ta nazwa została do czasów współczesnych. Całe przedsiębiorstwo prosperuje do dzisiaj i jest głównym specjalistą w zakresie kolorów. Prowadzi specjalną systematykę barw i to właśnie on stoi za tak zwanym ‘kolorem roku’. Przejdźmy teraz do typów Pantone na sezon jesień/zima 2017/18.

Grenadine – czyli po prostu czerwień

Obco brzmiąca nazwa, wcale nie jest taka straszna, jak na początku może się wydawać. Grenadine to odcień czerwieni, troszkę zgaszony, jednak cały czas bardzo soczysty i żywy. Odcień Grenadine możemy często zobaczyć na jesiennych liściach. Dobrze wygląda w zestawie z granatem, czernią czy nawet szarością.

modne odcienie kolorów na jesień

Autumn Maple – miodowy odcień

Autumn Maple, czyli kolor miodu. Ciepły, dość intensywny, powinien stać się jednym z twoich ulubionych tej jesieni. Można nawet powiedzieć, że jest to odcień klonu, ale bardziej żywy. Miodowy kolor dodaje mu ciepłego, dość przyjemnego charakteru. Możesz połączyć go z czerwienią, brązem czy zgaszoną zielenią.

modny kolor na jesień

Neutral Gray – szarość

Neutral Gray to nic innego jak klasyczna szarość. Możesz wybrać element w tym kolorze lub ubrać się w ten odcień od stóp do głów. Kolor ten często wykorzystywany jest do produkcji swetrów lub płaszczy. W sklepach znajdziesz całe półki z równo ułożonymi ubraniami w tym odcieniu. Jeśli chcesz wyglądać modnie i ponadczasowo, koniecznie zdecyduj się na kaszmirowy szal! Dobrze wygląda z pomarańczowym, granatem i turkusowym.

modny szary na jesień

Jeszcze więcej ubrań w modnych kolorach poniżej!