Jeansy damskie – jak znaleźć swój fason

Autor redakcja
Kategorie Ciuchy

Damskie jeansy to obiekt pożądania każdej z nas. Chciałybyśmy, aby świetnie leżały i pomagały nam podkreślić wszystkie atuty sylwetki. A jak znaleźć ten idealny model? Postanowiłam to sprawdzić. Zobacz!

jeansy damskie

Jeansy damskie – czy wiesz, jaki jest Twój fason?

Każda z nas ma w szafie przynajmniej kilka par jeansów, ale czy wszystkie leża na nas jak ulał? Z pewnością nie raz narzekałaś, że nowozakupiona para jakoś dziwnie odstaje albo sprawia, że Twoje nogi wyglądają grubo i w rezultacie nowe jeansy wylądowały na dnie szafy. Dzieje się tak, ponieważ nie dobierasz fasonu do typu swojej figury. To bardzo ważne, gdyż tylko wtedy jeansy damskie będą na Tobie świetnie wyglądać, podkreślą to, co najlepsze i zamaskują wszelkie niedoskonałości. Dobrze dobrane jeansy to doskonale wymodelowana sylwetka! Zapamiętaj więc, który fason jest dla Ciebie idealny i już nie popełniaj zakupowych błędów.

Jeansy damskie dla figury gruszki

jeansy damskie gruszka
Jeansy damskie dla figury gruszki / kolaż: mat. partnera

Jeśli masz figurę gruszki, to posiadasz małe piersi, ładnie zarysowaną talię oraz szerokie, krągłe biodra. Najlepszym modelem jeansów będą dla Ciebie takie, które wyrównają proporcje Twojego ciała. Wybieraj więc modele w ciemnej kolorystyce, aby optycznie zmniejszyć biodra. Ponadto sięgaj też po jeansy z obniżonym stanem lub biodrówki. Dobrze też, jeśli Twoje spodnie będą posiadały rozszerzane ku dołowi nogawki, na przykład typu boot cut. Stanowczo unikaj zaś jeansów z wysokim stanem oraz modeli w jasnych kolorach.

Figura jabłko

jeansy damskie jabkło
Jeansy damskie dla figury jabłko / kolaż: mat. partnera

Kobiety o figurze jabłka mają spore piersi, brak wcięcia w talii, większy brzuch oraz wąskie, ale krągłe biodra i długie, szczupłe nogi. Najlepsze jeansy dla takiej sylwetki to modele z dodatkiem stretchu, które ładnie ułożą się na sylwetce. Ponadto jeśli masz taką figurę, to wybieraj jeansy klasyczne albo z podwyższonym stanem, które ładnie zamaskują większy brzuch. Dobrym wyborem okażą się także rurki, ale tylko w zestawieniu z tuniką. Unikaj za to biodrówek.

Jeansy damskie dla figury klepsydry

jeansy damskie klepsydra
Jeansy damskie dla figury klepsydry / kolaż: mat. partnera

Klepsydra to figura, która charakteryzuje się szerokimi ramionami, pełnym biustem, mocno zaznaczoną talią oraz szerokimi biodrami. Najbardziej odpowiednie jeansy damskie dla tej sylwetki to modele z obniżonym stanem oraz fason boot cut. Oprócz tego możesz też sięgać po boyfriendy oraz rurki, ale pod warunkiem, że nie będą one zbyt obcisłe. Stanowczo zapomnij jednak o jeansach z wysokim stanem.

Czy wiesz już, jakie jeansy damskie są dla Ciebie idealne? Jeśli tak, to teraz przejrzyj swoją kolekcję i zostaw tylko te, które leżą jak ulał.