Jak zregenerować włosy po zimie? Porady ekspertki

Autor redakcja
Kategorie Uroda

Agnieszka Płusa – stylistka gwiazd i ekspertka radzi nam, jak odpowiednio zadbać o włosy po zimie. Pielęgnacja, zabiegi, odpowiednia dieta – czego jeszcze potrzebują nasze włosy wiosną?

Przedwiośnie to czas próby naszej silnej woli i noworocznych postanowień. Kto oszukiwał na treningach i podjadał na diecie – zwerfikują plażowe stylizacje. A jak jest z naszymi włosami? Czy i one mogą ujawnić nasze małe zimowe grzeszki? Okazuje się, że tak. Ale jeszcze nie jestza późno. Właśnie dzwoni dla nas ostatni alarm urodowego pogotowia dla włosów. A kto pomoże nam je zregenerować po zimie, kiedy już w końcu pozbędziemy się wełnianych czapek? Poznajcie naszą ekspertkę: Agnieszka Płusa doradzi nam, jak odpowiednio zadbać o włosy po zimie.

pielegnacja wlosow
Pielęgnacja włosów po zimie (zdj. pinterest.com)

Włosy w potrzebie, czyli gdzie szukać przyczyny

Zimą nasze włosy są zniszczone przede wszystkim przez czynniki mechaniczne: ciągłe tarcie czapkami, szalikami i ciepłymi swetrami nie jest obojętne dla ich struktury. Z drugiej strony mamy czynniki zewnętrzne, takie jak niskie temperatury, wiatr, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Przez to nasze włosy są przesuszone, bardziej podatne na złamania i rozdwajania. Nie zapominamy o odwiecznej zimowej zmorze – puszeniu i elektryzowaniu włosów. Dlatego też kluczową kwestią jest ich intensywne nawilżenie, co jest jdnym z ważniejszych kroków do regeneracji włosów. Możemy to osiągnąć za pomocą masek i odzywek do włosów.

To, czego włosy potrzebują o tej porze roku to przede wszystkim dogłębne nawilżenie. Warto sięgnąć po profesjonalne regenerujące produkty, które pomogą odbudować strukturę i uzupełnić wszelkie zniszczenia. Przy tego typu zabiegach najczęściej stosujemy głęboko nawilżające odżywki dobrane odpowiednio do rodzaju włosów, oraz preparatów regeneracyjnych, które pozwolą odbudować strukturę włosa – radzi Agnieszka Płusa.

pielegnacja skory glowy
Zadbana skóra głowy to pierwszy krok do sukceu (zdj. pinterest.com)

Zanim zaczniemy kurację włosów…

Jak się okazuje przed rozpoczęciem intensywnej kuracji włosów ważne jest coś jeszcze. Nie możemy zapominać o skórze głowy. To również od tego, czy odpowiednio o nią zadbamy zależeć będzie działanie kosmetyków. Ale o tym powie nam sama ekspertka:

Wiosenne porządki z włosami należy zacząć od oczyszczenia włosów i skóry głowy. Aby produkty regenerujące i wszelkie kuracje mogły skutecznie zadziałać, warto zrobić mycie oczyszczające włosów, które pozwala rozchylić łuskę włosa, dzięki temu stosowane preparaty mogą dotrzeć głębiej i  lepiej się wchłonąć. – podkreśla Agnieszka.

Odświeżona przez nas @jestem_kasia ✂️

A photo posted by Zakład Fryzjerski (@agnieszka_plusa) on

 

Czas na zmiany – cięcie!

Stara i sprawdzona metoda na rozdwojone końcówki jest bardzo radykalna – podcinamy kilka centymetrów na wiosnę. Jednak istotą całego (dla niektórych z nas bolesnego) procesu jest właściwe wykonanie strzyżenia. Może wydawać nam się, że nic już nie da się zrobić, ale oddając się w ręce specjalisty mamy gwarancję, że stracimy tylko tyle centymetrów, ile faktycznie trzeba.

Poza tym wiosna to czas regeneracji, a ta może wiązać się także z relaksem. Warto znaleźć wolną chwilę, aby wybrać się do gabinetu fryzjerskiego i pod okiem specjalisty dowiedzieć się, jakiego zabiegu potrzebują nasze włosy.