Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną

Autor redakcja
Kategorie Ciekawostki

Wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną i nie wiesz, co założyć? Każda z nas przez to przechodziła. Stworzyłam więc małą listę przydatnych ubrań na tę okazję. Te modele pomogą ci wyglądać profesjonalnie!

jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną

Rozmowa kwalifikacyjna – ubranie to dodatkowy atut!

Jeśli przygotowujesz się właśnie do rozmowy kwalifikacyjnej, to z pewnością słyszałaś już komentarze w stylu “strój nie ma znaczenia, liczy się to, co umiesz”. Oczywiście, że tak, ale każdy wie, że “ładne opakowanie” również wiele mówi o produkcie. Czemu więc nie pomóc swoim umiejętnościom “opakowując” je profesjonalnie wyglądającym strojem? Z pewnością to nie zaszkodzi, a wręcz i zaplusuje. Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, aby wyglądać modne i stosowne do okazji? Oto kilka propozycji, które pomogą ci w rozwikłaniu tej zagadki.

 

Cygaretki

jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną cygaretki
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną cygaretki / fot. justthedesign.com, prettystuff.tumblr.com, chicraze.com

Jeśli czeka cię rozmowa kwalifikacyjna albo nawet kilka rozmów, to w twojej szafie powinny obowiązkowo znaleźć się modne spodnie cygaretki. Przydadzą się one także, jeśli już dostaniesz prace, a twoim miejscem zatrudnienia stanie się biuro. Cygaretki ładnie wyszczuplają nogi i wyglądają bardzo stylowo. Możesz połączyć je z elegancką koszulą albo z wizytową bluzką i żakietem.

 

Spódnica midi

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną - spódnica midi
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną – spódnica midi / fot. letemjealous.com, fashionforjojo.com, http://bmodish.com

Jeśli nie chcesz zakładać spodni, to możesz zdecydować się na spódnicę. Najbezpieczniejszym wyborem będzie stylowa i gustowna długość midi. Możesz zdecydować się więc na lekko rozkloszowaną spódnicę albo lepszą wersję w postaci spódnicy ołówkowej. Wygląda ona bardziej elegancko. Spódnicę zestaw z koszulą, eleganckim sweterkiem albo z wizytową bluzką. Do tego załóż żakiet oraz eleganckie czółenka. Będziesz wyglądać profesjonalnie i kobieco.

 

Sukienka etui lub koszulowa

jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną sukienka
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną – sukienka / fot. glamradar.com, cuyana.com

Jeżeli natomiast nie chcesz się zastanawiać nad odpowiednią górą stylizacji, to postaw na elegancką i gustowną sukienkę etui lub wygodniejszy model koszulowy. Pierwsza sukienka będzie bardziej dopasowana do ciała, więc sprawdzi się jeśli masz nieco szczuplejszą sylwetkę. Sukienka koszulowa sprawdzi się na niemal każdym rodzaju sylwetki. Obie wersje będą odpowiednie na rozmowę kwalifikacyjną, więc wybór zależy od ciebie.

Czy wiesz już, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Mam nadzieję, że udało mi się cię zainspirować. Poniżej znajdziesz jeszcze więcej ubrań odpowiednich na tę okazję: