Jak się ubrać na podróż? Zobacz wygodne zestawy

Autor redakcja
Kategorie Ciuchy

Jak się ubrać na podróż? Jeżeli jeszcze o tym nie myślałaś, a urlop zbliża się wielkimi krokami, zobacz mój krótki przewodnik, na co warto zwracać uwagę. Wygodnie rozpoczęta podróż na wakacje może być dobrym początkiem odpoczynku!

Jak się ubrać na podróż? (fot. pexels.com)

Jak się ubrać na podróż?

Wybierając się na wakacje często nie myślimy o tym, jak się ubrać na podróż. Jednak jest to bardzo istotne, ponieważ to właśnie w drodze rozpoczynają się nasze wakacje i warto już wtedy zadbać o własny komfort. Podróżując przede wszystkim powinnyśmy postawić na wygodę i swobodę, ale warto też być przygotowanym na różne warunki atmosferyczne, zwłaszcza jeśli nie podróżujemy własnym samochodem. Na szczęście w tym sezonie moda i wygoda idą ze sobą w parze, dlatego nie musimy rezygnować ani z dobrego wyglądu, ani z komfortowej podróży.

Jak się ubrać na podróż? (kolaż redkacja, materiały partnerów)
Jak się ubrać na podróż? (kolaż redkacja, materiały partnerów)

Pierwsza rzecz, na jaką chciałabym zwrócić uwagę to wygodne buty. Zdecydowanie odradzam podróżowanie w szpilkach. Nogi w nich nie odpoczywają, co w przypadku dłuższej trasy może być nie tylko niekomfortowe, ale także niekorzystnie wpłynąć na zdrowie naszych stóp. Z podobnych powodów odrzucam japonki – jeżeli chcesz założyć lekkie buty, wybierz sandały z zapięciem, dzięki czemu np. nie “zgubisz” buta podczas przesiadki z pociągu do busu.

Jak się ubrać na podróż? (kolaż redakcja, materiały partnerów)
Jak się ubrać na podróż? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Najwygodniejsze zestawy kojarzą mi się z materiałowymi spodami i bluzką, jednak jeżeli czujesz się dobrze w sukienkach, nic nie stoi na przeszkodzie byś właśnie ją włożyła na czas podróży. Staraj się również mieć zawsze bluzę lub kurtkę, którą będziesz się mogła okryć, jeśli pogoda się zmieni albo nie docierasz na miejsce podróży późnym wieczorem lub nad ranem.

Jak się ubrać na podróż? (kolaż redakcja, materiały partnerów)
Jak się ubrać na podróż? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Jak się ubrać na podróż samolotem?

Jeśli zastanawiasz się, jak się ubrać na podróż samolotem, to kieruj się podobnymi zasadami, które wymieniłam wcześniej. Pamiętaj przy tym, by nie zakładać za dużo biżuterii, butów na koturnach lub obcasach, ponieważ będziesz musiała to wszystko zdjąć podczas kontroli na lotnisku. Wybierając się w podróż samolotem, pamiętaj również o odpowiednim spakowaniu bagażu. Niedozwolone są płyny o pojemności większej niż 100 ml (na niektórych lotniskach pojemność liczona jest łącznie dla wszystkich płynów), jedzenie czy ostre przedmioty (pilniczki, scyzoryki, nożyczki – nawet do paznokci). Zawsze zapoznaj się z regulaminem lotniska, ponieważ szczegółowe zasady mogą się różnić w zależności od kraju, a lepiej jest uniknąć nieprzyjemności.