Jak przygotować się do sylwestra? Urodowy poradnik

Autor redakcja
Kategorie Trendy

Czasu coraz mniej, a presja coraz większa. Spokojnie – masz jeszcze czas na wykonanie kilku kosmetycznych trików, dzięki którym olśnisz wszystkich w sylwestrową noc! Czytaj do samego końca!

Jak to zwykle bywa sylwestrowa noc strzeli nam jak z bicza, a przygotowujemy się do niej jak na wojnę. Oczywiście stylową wojnę. Bo nikt mi nie powie, że nie zależy mu aby być gwiazdą TEJ nocy. Wiadomo, kiedy już zacznie się szampańska zabawa, mało kto zwraca uwagę czy oby na pewno nie opadła misterna fala idealnych włosów nad czołem czy dalej moje kości policzkowe są perfekcyjnie podkreślone. Ale jeśli zabierzemy się do przygotowań z odpowiednią wiedzą – gwarantuję Wam, że w sylwestrową noc będziecie martwić się tylko o to, aby dobrze Was było widać na zdjęciach! Czytajcie do samego końca!

domowe_spa
Zarezerwuj wieczór przed sylwestrem tylko dla siebie – pora na domowe spa

Na początku…wyluzuj!

Czyli zaczynamy od starego sprawdzonego relaksu. Nic tak dobrze nie działa na naszą cerę, organizm i samopoczucie. A zmęczenia nie zakryjesz nawet najlepszymi kosmetykami. Niestety. A na sylwestra wypada dobrze się przygotować. Dlatego warto wszystkie sprawy załatwić na kilka dni przed sylwestrem, a dzień przed zrobić sobie domowe spa.

  1. Przygotuj sobie długą, gorącą kąpiel z bąbelkami i czym tylko lubisz. Dobra książka i muzyka jak najbardziej wskazane.
  2. Aby makijaż pięknie prezentował się następnego dnia – zrób sobie delikatny peeling twarzy. Przed ważnym wyjściem najczęściej stosuję trzyfazową mikrodermabrazję od Sorai. Gorąco polecam.
  3. W trakcie gorącej kąpieli rozszerzają się nam pory, dlatego to najlepszy moment na nałożenie maseczki. Jeśli nie masz swoich sprawdzonych faworytów – wybierz w drogerii maseczkę relaksacyjną lub odświeżającą. Ja z czystym sercem mogę polecić maseczki Bielendy i Avonu.
maseczka
Zadbaj odpowiednio o swoją cerę

Coś dla ciała…

Niezależnie od tego, czy Twoja kreacja będzie skąpa czy wręcz przeciwnie – zafunduj swojej skórze odpowiednie przygotowanie.

  1. Zrób peeling całego ciała – dzięki niemu Twoja skóra będzie pobudzona, poprawisz sobie krążenie i przygotujesz ją na dalsze zabiegi.
  2. Po peelingu nie zapominamy o nawilżeniu. Ulubiony balsam czy oliwka załatwia sprawę.
  3. Włosy. Z nimi lepiej nie eksperymentować dzień przed imprezą… Uwierzcie mi na słowo. Dlatego standardowe zabiegi pielęgnacyjne w zupełności wystarczą. W końcu to dopiero następnego dnia będzie działa się magia.
  4. Sposób na cienie pod oczami? Oczywiście możecie spróbować specjalnych, nawilżanych płatków czy innych specyfików. Dla mnie jednak najlepsza jest stara, sprawdzona metoda. Szykując się do kąpieli włóżcie do zamrażarki łyżeczki stołowe. Kiedy już przeniesiecie relaks do łóżka – przykładamy je pod oczy. Alternatywą mogą być kostki lodu owinięte w ręcznik lub plasterki ogórka.

 

…i ducha

Nic tak Cię nie zregeneruje dzień przed imprezą, jak optymalny, spokojny sen. Skoro ten wieczór ma być tylko dla Ciebie zaplanuj go tak, aby położyć się wcześniej niż zazwyczaj. Niech będzie to umowne 8 godzin zaplanowanego snu. Bez stresu. Przed spaniem włącz sobie ulubioną muzykę lub film, który od dawna chciałaś obejrzeć. I odpłyń w objęcia Morfeusza z myślą o tym, że sylwestrowa noc będzie niezapomniana. Tak samo jak Ty!

Sylwestrowa porada - zafunduj sobie dobry sen
Sen to podstawa – zarówno przed, jak i po imprezie