Jak poczuć się sexy – 5 cennych wskazówek

Autor redakcja
Kategorie Trendy

Każda z nas chciałaby czuć się pięknie i sexy. Czasami nie jest to takie proste. Wiem to z własnego doświadczenia. Budowanie pewności siebie to naprawdę ciężka praca, ale przynosi efekty. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Skorzystaj, więc z paru cennych rad.

Niestety często bywa tak, że brakuje nam pewności siebie przez, co poziom naszej samooceny drastycznie spada. Wynikać to może z wielu przyczyn. Jedną z nich jest na przykład to, że naoglądamy się telewizji czy kolorowych magazynów, gdzie wciąż pokazywane są piękne aktorki i modelki, za których perfekcyjnym wyglądem często stoi masa profesjonalnych stylistów, wizażystów i trenerów sportowych. Z czasem zapominamy, że nawet te aktorki i modelki są też tylko ludźmi i być może tak samo jak Ty walczyły o to, by stać się takie jakie są teraz – piękne, pewne siebie, atrakcyjnie i… szczęśliwe we własnej skórze.

Cóż powiedzmy sobie szczerze – znalezienie w sobie sexy kobiety może trochę potrwać, bo pamiętaj, że największą przeszkodą jest Twoje negatywne myślenie o samej sobie. Dlatego na początek zacznij siebie doceniać nawet za najmniejsze sukcesy jak chociażby to, że dziś zamiast codziennych spodni założyłaś bardziej seksowną sukienkę  😉 Każda kobieta posiada w sobie seksapil. Trzeba go tylko poszukać i zacząć pokazywać otaczającemu światu. Oto kilka rad, które mogą Ci w tym pomóc.

 

Pozwól sobie na bycie sexy

Często bywa tak, że boimy się być sexy i wyglądać atrakcyjnie, gdyż obawiamy się, że możemy zacząć być źle odbierane przez otoczenie. Brzmi to może paradoksalnie, ale tak niestety jest. Do pewnych siebie i atrakcyjnych kobiet niekiedy zostaje przylepiona etykietka osoby wrednej, zadufanej w sobie i głupiej. Przyznaj się, że czasami zdarza Ci się tak pomyśleć o niezwykle pięknej kobiecie, którą mijasz na ulicy albo pracujesz z nią w tym samym biurze. Obawiasz się, że ludzie też będą tak myśleć o Tobie. Jeśli nawet, to co? Ich problem. Jeżeli chcesz czuć się atrakcyjnie, to musisz przede wszystkim przestać się bać tego, co pomyślą o Tobie inni. Ubieraj się tak jak chcesz, jak czujesz się najlepiej i pozwól sobie na bycie atrakcyjną kobietą nawet w pracy.

 

Lustro prawdę Ci powie

To stary i sprawdzony przez wielu ludzi sposób. Od dawna wiemy, że jeżeli sobie coś wmówimy, to automatycznie zaczynamy w to wierzyć. Dlaczego, więc nie spróbujesz wmówić sobie, że jesteś sexy? Stań przed lustrem i zacznij to sobie powtarzać. Wymień kilka cech w wyglądzie, za które siebie lubisz oraz kilka cech charakteru, za które siebie cenisz. Mówiąc to do swojego lustrzanego odbicia, postaraj się mieć uśmiech na twarzy. Na początku będzie Ci się to wydawać głupie, ale po pewnym czasie zauważysz, że ta metoda naprawdę działa.

 

Przypomnij sobie

Odnajdź we wspomnieniach taki moment, w którym czułaś się atrakcyjnie i pięknie. Może to być cokolwiek – impreza urodzinowa, studniówka, koncert. Ważne jest, abyś sobie przypomniała jak się wtedy czułaś i jaką pozytywną energię Ci to dawało. Kiedy już znajdziesz ten moment, to ilekroć poczujesz się mniej pewnie, zamknij na chwilę oczy i wróć myślami do tego wspomnienia. Automatycznie poczujesz, to samo, co wtedy czułaś. Jeżeli nie możesz  sobie przypomnieć takiej chwili, to zawsze możesz ją sobie stworzyć w wyobraźni. Pomyśl sobie, jaka sytuacja mogłaby pozytywnie na Ciebie wpłynąć. To, co musisz przez to osiągnąć, to uwierzyć, że tu i teraz również możesz się tak czuć.

 

Zrób porządki w szafie

Przejrzyj swoją szafę i wyrzuć z niej wszystkie ubrania, które są już znoszone i wyglądają źle. Zrobisz w ten sposób miejsce dla nowych ubrań. Podczas zakupów zaryzykuj i kup sobie coś, co zawsze chciałaś mieć, ale wcześniej nie miałaś odwagi tego kupić. Przykładowo może to być seksowna sukienka albo dopasowane jeansy czy wysokie szpilki. Skup się na tym, abyś w nowych rzeczach wyglądała kobieco i sexy.

 

jak czuć się sexy
Showroom, Glamorous, Jeansy Guess, Showroom

 

 

Hobby i aktywność fizyczna

Jeśli jeszcze nie masz żadnej pasji, to postaraj się znaleźć sobie coś, co Cię zainteresuje. Atrakcyjność jest ściśle powiązana również z rozwojem osobistym i kreatywnością. Pasją może być cokolwiek. Jeśli nie jesteś uzdolniona artystycznie, to swoim hobby możesz uczynić np. gotowanie. Skradniesz tym serca (i żołądki 😉 ) niejednego mężczyzny. Poza tym, zacznij uprawiać też sport np. jogging albo pójdź na zajęcia fitness. Poprawisz dzięki temu swoją sylwetkę, a przy okazji i humor, gdyż aktywność fizyczna wpływa na wytwarzanie hormonu szczęścia. Dobrym wyborem mogą okazać się zajęcia taneczne. Taniec nauczy Cię zmysłowych ruchów oraz lepiej poznasz swoje ciało.

 

Zatem do dzieła! Wiesz już, co robić, więc nie trać czasu. Zainwestuj w siebie, a z czasem zapomnisz, że kiedykolwiek brakowało Ci pewności siebie. Stań się szczęśliwą, sexy kocicą!