Jak kupić tanią torebkę? Porady

Autor redakcja
Kategorie Dodatki

Każda z nas chciałaby kupić niedrogą, dobrą jakościowo, a jednocześnie doskonale wyglądającą torebkę. Gdzie ją znaleźć? Na co zwrócić uwagę? Jakie modele wybierać? Sprawdź nasze porady.

Tania torebka

Tania torebka znaczy niedobra?

To największy błąd większości z nas. Kiedy coś jest tanie z góry zakładamy, że jest gorsze, a bardzo często takie modele nie różnią się niczym od droższych. Szukasz torebki z paskiem, który umożliwia założenie przez ramię? Sprawdź mocowania, do których jest przyczepiony pasek. Wytrzymałe będą modele z oddzielnym, najlepiej metalowym, kółkiem do którego przypina się pas. Jeśli jest on przyszyty bezpośrednio do torby nie wróży to wytrzymałości tej torebce. Zwróć także uwagę w jaki sposób zamyka się torebka, czy ma zamek błyskawiczny, nap, a może jest po prostu otwarta? Najbezpieczniejszą wersją jest oczywiście torba zapinana na zamek. Warto zwrócić uwagę także na materiał. Unikajmy cienkich materiałów, na przykład bawełny czy lnu. Oczywiście mówimy tu o torbach na co dzień, takie tkaniny sprawdzają się świetnie jako materiał na ekotorbę. Dobrym wyborem są torebki z ekoskóry. Po pierwsze, nie cierpi na tym żadne zwierzę, po drugie torebki ze skóry naturalnej nie różnią się znacznie wyglądem od tych z ekoskóry.

Naprawdę tania torebka

Najtańsza z torebek, które wybrałam kosztuje mniej niż 30zł, najdroższa mniej niż 50zł. Niewielkie torebki przydadzą się każdej z nas, dlatego wybrałam kilka takich modeli. Najbardziej podoba mi się tania torebka w kolorze miętowym w rozmiarze mini. Z większych fasonów wybrałabym dwukolorową listonoszkę lub torebkę w intensywnym, różowym odcieniu. Skąd taka niska cena? Oczywiste jest także to, że im większa torebka tym zazwyczaj wyższa cena, dlatego warto zastanowić się nad rozmiarem torby przed jej zakupem.

Tania torebka
Tania torebka niewielkiej wielkości

Torebki poniżej 100 zł

Dla każdego z nas niska cena czy tania torebka dotyczy oczywiście innej kwoty. Wydaje mi się jednak, że modele poniżej 100 zł są niedrogie. Specjalnie dla Was wybrałam różnorodne modele, o odmiennych krojach i kolorach, żeby pokazać, że do takiej kwoty można znaleźć naprawdę ciekawe torebki idealne do noszenia na co dzień. Świetnym wyborem są torebki z motywami kwiatowymi, uniwersalne, czarne listonoszki czy modne torby worki. Doskonałym pomysłem jest także jasnoniebieska torba w stylu marynarskim.

Tania torebka na co dzień
Torebki na co dzień

Modele za mniej niż 150 zł

Wybrałam dla Was także nieco droższe torebki, sądzę jednak, że i na takie modele każda z nas może sobie pozwolić bez większych wyrzeczeń. Do gustu bardzo przypadła mi tania torebka w odcieniu kobaltu. Świetnym wyborem są też modele ciemnozielone. Torebki poniżej 150zł mogą być ozdobione na wiele sposobów, między innymi lakierowaną powłoką, frędzlami czy cieniowaniem.

Torebki
Torebki w stylizacjach

Jeśli chcesz znaleźć tanią torebkę, poszukaj jej w Internecie. Sieciówki proponują te same produkty w niższych cenach, jeśli zakupimy je poprzez stronę internetową. Z kolei typowo internetowe sklepy mają tańsze torebki, ponieważ nie ponoszą części kosztów, między innymi utrzymania sklepów stacjonarnych.

Sprawdź także inne ciekawe modele