Jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Porady

Autor redakcja
Kategorie Dodatki

Okulary towarzyszą mi na co dzień. Nic dziwnego, że tak trudno było mi dobrać takie, z których byłabym w 100% zadowolona. Jeżeli i Wy macie ten problem, skorzystajcie z moich rad, jak dobrać okulary do kształtu twarzy i być z nich zadowoloną przez długi czas!

jak dobrac okulary

Szukając odpowiednich dla siebie okularów, zjeździłam się po optykach w całym mieście. Jeżeli tak jak ja, z jakiś powodów nie możecie lub nie chcecie nosić soczewek, okulary będą towarzyszyć Wam każdego dnia. Dlatego pytanie jak dobrać okulary zadaje sobie każda osoba, która planuje ich zakup. Czym się kierować?

 

Jak dobrać okulary do twarzy okrągłej?

Okulary dla okrągłej twarzy powinny wyszczuplić ją tak, by jej kształt bardziej przypominał owal. Dobre są kanciaste oprawki, np. asymetryczne, które zwężają się ku dołowi. Polecam też kwadratowe cienkie oprawki lub okulary bez widocznych oprawek.

jak dobrac okulary
Zastanawiasz się jak dobrać okulary? Nie bój się przymierzać tak długo, aż znajdziesz te idealne!

 

Jak dobrać okulary do twarzy kwadratowej?

W tym przypadku warto nieco złagodzić rysy twarzy. Dobrze jest wybrać nie zbyt małe oprawki, tak by nie wyeksponować dodatkowo kanciastych rysów. Nie polecam też oprawek kwadratowych i prostokątnych. Dużo lepiej moim zdaniem prezentują się nieco zaokrąglone, bardziej wyraziste oprawki, np. kolorowe.

 

Jak dobrać okulary do twarzy trójkątnej?

Trójkątna twarz charakteryzuje się szerszym czołem i dłuższym, spiczastym podbródkiem. Idealne okulary powinny więc złagodzić ten efekt. W moim przypadku sprawdziły się nieco zaokrąglone, węższe szkła. Szerokie, kolorowe czy nazbyt wyraziste oprawki zasłaniają rysy twarzy. Ma się wrażenie, jakbyś chciała ukryć się pod okularami, a przecież nie o to chodzi!

 

Jak dobrać okulary do twarzy owalnej?

Jeżeli jesteś posiadaczką owalnego kształtu twarzy to masz prawdziwe szczęście. Większość typów oprawek doskonale będzie pasować do twojej buzi. Te o ostrych kantach (prostokątne i asymetryczne) dodadzą rysom twarzy wyrazistości. Z kolei zaokrąglone szkła – złagodzą rysy. Warto jednak uważać na zbyt wąskie i zbyt małe oprawki, ponieważ mogą zginąć na twarzy.

 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

jak dobrac okulary
Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne nie powinny być tylko modne, ale też ponadczasowe!

Wybierając okulary przeciwsłoneczne kierujcie się tymi samymi zasadami. Chociaż często jesteśmy kuszone przez panujące trendy i staramy się dobierać oprawki przeciwsłoneczne do naszych stylizacji (zarówno tych letnich, jak i zimowych), to niestety nie wszystkie dobrze wyglądają na naszej buzi. Jeżeli dodatkowo planujecie zakup przeciwsłonecznych szkieł to warto by miały one jak najbardziej pasujący kształt do waszej twarzy. Jest to często wydatek nawet kilkuset złotych (przyciemniane szkła i oprawki do nich są zwykle droższe od tych, które nosimy na co dzień), więc warto tę decyzję przemyśleć. Jeśli szukacie więcej porad jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, poczytajcie tutaj

 

Oczywiście najważniejsza decyzja w wyborze okularów zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Warto jednak dłużej zastanowić się jak dobrać okulary dla siebie, aby potem nie żałować. Wierzcie mi, nie ma nic gorszego niż patrzenie co dziennie w lustro z niezadowoleniem ze swoich okularów. W takim wypadku żaden makijaż czy stylizacja nie poprawiają humoru!