Inauguracja międzynarodowej akcji na rzecz Fundacji Ewy Minge w Domu Mody Klif

Autor redakcja
Kategorie Ciekawostki

4 grudnia w Domu Mody Klif w Warszawie, odbyła się oficjalna inauguracja międzynarodowej akcji charytatywnej “Koty budują dom dla człowieków”.

Ewa Minge_Andrzej Pągowski (1)

Cel spotkania w Domu Mody Klif

Celem tego spotkania było nie tylko oficjalne rozpoczęcie zbiórki funduszy, ale również stworzenie dwóch niepowtarzalnych kotów, przekazanych na licytację. Na wydarzenie do butiku w Domu Mody Klif przybyło wiele znanych osób ze świata kultury, sztuki i show-biznesu. Przyjaciele Ewy Minge, chcąc wesprzeć fundację, złożyli swoje podpisy na jednej z dwumetrowych rzeźb kota, której sprzedaż zasili konto fundacji. Drugi kot został ozdobiony unikatową grafiką wykonaną przez artystę Andrzeja Pągowskiego. Swoje podpisy złożyli m.in.: Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Ada Fijał, Paulina Chylewska, Tomasz Ossoliński, Krzysztof Ibisz, Nina Terentiew, Grażyna Wolszczak, Mariusz Czerkawski, Agnieszka Kaczorowska, Karolina Szostak, Kacper Kuszewski, Rafał Maślak, Paulina Drażba. Te niepowtarzalne rzeźby nie są jednak jedynymi elementami wspierającymi akcję. Wiele miniaturek klasycznego kota z kolekcji Ewy Minge wyruszyło w świat, aby zbierając autografy znanych i lubianych wesprzeć fundację Black Butterflies.

Ewa Minge_Andrzej Pągowski (1)

Skąd pomysł na akcję charytatywną?

Pomysł na akcję “Koty budują dom dla człowieków” zrodził się w głowie projektantki już jakiś czas temu. Koty to wyjątkowe stworzenia, bliskie jej sercu i to one są głównym motywem przewodnim akcji. Rzeźby z autografami zostaną zlicytowane na aukcji, a dochód z niej wesprze budowę kolejnego „Domu Życie” dla osób przewlekle chorych. Misją Fundacji Black Butterflies jest przede wszystkim niesienie nadziei i pomocy schorowanym i samotnym, ale też spełnianie ich marzeń.

Karolina Szostak

Agnieszka Kaczorowska