Figura jabłko – co powinnaś nosić

Autor redakcja
Kategorie Ciekawostki

Figura jabłko – poszukaj talii! W poprzednim artykule omawiałyśmy figurę gruszkę. Teraz przyszła pora na sylwetkę typu jabłko. Figura jabłko charakteryzuje się brakiem widocznego wcięcia w talii, nieco większym brzuszkiem i dosyć wąskimi biodrami. Niektóre panie jabłka posiadają także szersze ramiona i spory biust. Co więc powinnaś nosić, aby wyglądać i czuć się dobrze w …

figura jabłko

Figura jabłko – poszukaj talii!

W poprzednim artykule omawiałyśmy figurę gruszkę. Teraz przyszła pora na sylwetkę typu jabłko. Figura jabłko charakteryzuje się brakiem widocznego wcięcia w talii, nieco większym brzuszkiem i dosyć wąskimi biodrami. Niektóre panie jabłka posiadają także szersze ramiona i spory biust. Co więc powinnaś nosić, aby wyglądać i czuć się dobrze w swoich ubraniach? Masz wiele modnych krojów do wyboru. Dziś przygotowałam trzy propozycje, które obowiązkowo powinny znaleźć się w twojej szafie. Pamiętaj, że zadaniem twoich ubrań ma być podkreślenie talii, ukrycie brzuszka i wyszczuplenie ramion.

 

Taliowane żakiety

figura jabłko żakiety
Figura jabłko – żakiety / fot. mimiikonn.com, belletag.com, teodoraslookbook.com

Jeśli masz figurę jabłka, to twoim sprzymierzeńcem z pewnością staną się taliowane żakiety, które w kilka chwil wyczarują wymarzone wcięcie w talii. Oprócz tego ładnie wyeksponują też biust i zaokrąglą biodra. Żakiety zestawiaj z ołówkowymi spódnicami albo z rozkloszowanymi sukienkami.

 

Kopertowe sukienki i bluzki

figura jabłko kopertowe
Figura jabłko – kopertowe sukienki i bluzki / fot. yoins.com, feminty.com

Figura jabłko powinna też zwrócić baczną uwagę na dekolt, który odgrywa dużą rolę w modelowaniu ramion. Ty akurat musisz ramiona optycznie wyszczuplić, dlatego najlepszym wyborem dla ciebie będą kopertowe bluzki i sukienki, czyli modele z dekoltem w kształcie litery V. Jeśli chodzi o sukienki, to ważne też abyś wybierała modele albo mocno podkreślające talię albo odcięte pod biustem, które zamaskują brzuszek. Nie musisz też martwić się długością sukienki, gdyż możesz sobie pozwolić nawet na krótsze modele. Wiosną decyduj się na przepiękne kwieciste modele oraz pastelowe kolory. Bluzki wybieraj jednak gładkie, gdyż góra twojej sylwetki jest szersza niż dół.

 

Baskina na bluzce i falbanki na dole spódnicy

figura jabłko baskina
Figura jabłko – baskina i falbany / fot. nastygal.com, stylishwife.com, bloglovin.com

Dla sylwetki typu jabłko idealne będą także bluzki z baskiną, które świetnie zaznaczają talię nadając sylwetce seksowne kształty klepsydry. Takie modele bluzek zestawiaj z ołówkowymi spódnicami. Oprócz baskiny dobrym wyborem okażą się także spódnice posiadające falbankę na dole. Dolna falbanka wyrówna proporcję między dołem sylwetki, a ramionami. Dodatkowo falbanki są niezwykle modne w tym sezonie!

Jak widzisz figura jabłko może wyglądać niezwykle kobieco i seksownie. Poniżej znajdziesz jeszcze więcej odpowiednich ubrań dla swojej figury: