Buty sportowe – nie tylko na siłownię! Przegląd i stylizacje

Autor redakcja
Kategorie Buty

Buty sportowe to ważny wybór dla każdego, kto uprawia sport. Jednak obuwie sportowe coraz częściej nosimy również w codziennych stylizacjach. Zobacz, czym kierować się, szukając najlepszych butów oraz moje propozycje na wystylizowanie ich w modny sposób!

Buty sportowe (fot. pixabay)

Buty sportowe – czym się kierować przy zakupie?

Buty sportowe powinny być przede wszystkim wygodne – brzmi banalnie, ale takie jest ich główne zadanie. Nie ma znaczenia, czy szukasz butów na siłownię, do biegania lub fitnessu, czy będziesz je łączyć w codziennych stylizacjach – zadbaj o to, by był wygodne i wytrzymałe.

Co warto wiedzieć przed zakupem?

  • inne buty powinnaś wybrać na co dzień, a inne na konkretny rodzaj ćwiczeń
  • najbardziej uniwersalne będą buty do fitnessu, jednak jeśli aktywnie uprawiasz jakąś dyscyplinę – poszukaj butów jej dedykowanych
  • buty sportowe mają najczęściej szerszą numerację (zmieniającą się o 1/2), dlatego łatwiej znaleźć pasujący rozmiar
  • kupując obuwie sportowe zwróć uwagę na kształt swojej stopy i szukaj butów, które najbardziej jej odpowiadają – jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, poproś sprzedawcę w sklepie o pomoc – to bardzo ważne, jeśli chcesz zachować zdrowie, komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń

Sportowe buty warto kupować na wyprzedażach, ponieważ na prawdę porządne buty mogę kosztować mały majątek. Jeżeli tylko uda Ci się załapać na obniżki – korzystaj z nich. Warto odwiedzić outlety oraz sklepy internetowe, gdzie ceny są często znacznie atrakcyjniejsze.

Buty sportowe – stylizacje

  • Zestaw idealny do ćwiczeń

Przygotowałam na początek bardzo uniwersalna sportową stylizację, którą jednak z powodzeniem możesz wkładać nie tylko na siłownię. Wygodne kroje i dobrej jakości odzież sprawdza się także na wyjazdach, czy podczas aktywnie spędzanego weekendu. Ten zestaw możesz łatwo również dostosować do aktywności, którą uprawiasz.

Zestaw idealny do ćwiczeń (kolaż redakcja, fot. materiały partnerów)
Zestaw idealny do ćwiczeń (kolaż redakcja, fot. materiały partnerów)
  • Sportowe buty na co dzień

Buty sportowe coraz częściej nosimy zarówno do spodnie jak i spódnic czy sukienek. Ja proponuję stylizacje utrzymaną w nieco retro stylu, nawiązującym do lat 90-tych, co doskonale wpisuje się w panujące trendy. To także w tamtym okresie łączenie sportowego i codziennego stylu stało się najpopularniejsze.

Sportowe buty na co dzień (kolaż redakcja, fot. materiały partnerów)
Sportowe buty na co dzień (kolaż redakcja, fot. materiały partnerów)

Bez względu na to, czy buty sportowe nosisz jedynie na siłowni, czy chętnie sięgasz po nie również na co dzień – zadbaj o to, by były najlepszej jakości na jaką Cię stać. Odczujesz ogromną różnicę, jeśli zainwestujesz w obuwie sportowe dobrej jakości – gwarantuję Ci to! Poniżej znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie przygotowałam: