Jakie bluzki nosić do pracy?

Autor redakcja
Kategorie Ciuchy

Które bluzki do pracy sprawdzą się najlepiej? Czy kupować określone fasony? A może stawiać na konkretne kolory? Od czego to zależy i co z ogromnej oferty sklepów wybrać? Zobaczcie!

Bluzki do pracy

Jakie bluzki do pracy będą najlepsze?

Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona rodzajem pracy. Jeśli obowiązuje Cię biurowy dress code włożenie eleganckiej koszuli absolutnie nie będzie przesadą. Możesz też stawiać na proste, jednokolorowe topy. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się, gdy pracujesz w jednym z wolnych zawodów lub Twoja praca nie wymaga konkretnego stylu ubierania się. Wówczas możesz sobie pozwolić nawet na włożenie t-shirta z nadrukiem. Zawsze bezpieczny jest też biały, jednolity model.

Bluzki do pracy
Shutterstock

Biznesowa elegancja czy sportowy szyk?

Biznesowa elegancja obwarowana jest wieloma zasadami, których należy przestrzegać. Bluzki do pracy nie mogą odsłaniać ramion, ani mieć zbyt głębokich dekoltów. Jeśli decydujecie się na koszule, ich rękaw powinien wystawać nieznacznie poza rękaw żakietu. Nie bez znaczenia są też kolory. Wybierajcie biel i delikatne pastele. Te ostatnie są nie tylko modne, ale również pasują większości kobiet. Dodatkowo rozbielone kolory sprawiają, że wyglądamy na znacznie młodsze i bardziej wypoczęte niż jesteśmy w rzeczywistości.

Nawet jeśli nie obowiązuje Cię biurowy dress code, chodząc do pracy powinnaś właściwie się ubierać. Najbardziej uniwersalnym sposobem na to jest styl casual elegance. Wystarczy, że włożysz materiałowe lub jeansowe spodnie bez przetarć i tym bardziej przedarć. Stylizację uzupełnij marynarką, eleganckimi butami oraz ładną torebką. Jako bazę możesz włożyć zarówno proste topy, t-shirt z nadrukiem, jak i bardziej eleganckie bluzki do pracy. Tak ubrana nigdy nie będziesz wyglądać zbyt szykownie, ani niewłaściwie.

Bluzki do pracy
Shutterstock

Gdzie kupić tanie bluzki do pracy?

Nie musisz wydawać fortuny, aby dobrze wyglądać w pracy. By kupować tanie bluzki do pracy, powinnaś jednak trzymać rękę na pulsie. Zapisz się do newsletterów sklepów odzieżowych. Będziesz na bieżąco informowana o promocjach i wyprzedażach. Zanim coś kupisz w sklepie stacjonarnym, przejrzyj ofertę online. Być może ten sam top czy koszulę uda Ci się nabyć znacznie taniej w internecie? Warto też zaglądać w miejsca, w których kobiety wyprzedają swoje szafy lub wymieniają się ubraniami. Takie okazje znajdziesz m.in. na portalu Vinted.pl.

A jakie są Wasze sposoby na zakup tanich bluzek do pracy?